اکونومی نیوز / تکنولوژی

کانال وزیر ارتباطات در تلگرام تیک آبی گرفت

کد خبر 99593 1399-12-09 11:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کانال محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام رسان خارجی تلگرام در حالی تیک آبی گرفت که این اقدام پیش از این توسط شورای فضای مجازی ممنوع اعلام شده بود.
کانال وزیر ارتباطات در تلگرام تیک آبی گرفت

به گزارش خبرنگار مهر، فعالیت وزیر ارتباطات در پیام رسان خارجی تلگرام در حالی رسمی شده است که این پیام رسان از سال ۹۶ و به دستور قضائی فیلتر شده و مسدود است.
از ۲ روز گذشته کانال رسمی محمدجواد آذری جهرمی با نام «وقایع: آذری جهرمی» با انتشار اطلاعیه‌ای در گروههای تلگرامی و سایر شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده است که تنها کانال معتبر وزیر ارتباطات، تیک آبی اخذ کرده است و کانال‌ها و گروههای متعددی که اخیراً به نام وزیر ارتباطات در فضای مجازی ایجاد می‌شوند، معتبر نیستند.

این کانال از کاربران خواسته که مراتب غیر واقعی بودن کانال‌ها و گروههای فاقد تیک آبی که به نام وزیر ارتباطات ایجاد شده را به دیگران نیز اطلاع دهند تا از سوءاستفاده‌های احتمالی پیشگیری شود.
اعطای تیک آبی رویکردی برای تأیید رسمی بودن کانال است و اخذ تیک آبی برای کانال‌های تلگرامی از طریق ربات VerifyBot@ برای همه صاحبان کانال میسر است.
در آخرین مطالب این کانال، در خصوص آخرین مهلت دریافت بسته اینترنت ویژه دانشجویان و موضع گیری وزارت ارتباطات درباره مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش درآمد دولت از اپراتورهای ارتباطی، اطلاع رسانی شده است.
ایجاد کانال رسمی محمدجواد آذری جهرمی در شبکه پیام رسان تلگرام و اطلاع رسانی گسترده برای آن، در حالی است که مطابق بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی، هرگونه استفاده نهادها و مؤسسات دولتی و عمومی از شبکه‌های اجتماعی خارجی ممنوع است.

کلمات کلیدی » محمد جواد آذری جهرمی | وزیر ارتباطات | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


حفاری چاه‌های نفت و گاز با امنیت بیشتری انجام می شود
محققان کشور موفق شدند تا با تولید محصولاتی عملیات حفاری چاه‌های نفت و گاز، با امنیت بیشتری انجام شود.

فناوری موتور «چرخ عکس العملی ماهواره» تجاری سازی شد
فناوری موتور براشلس چرخ‌های عکس العملی مورد استفاده در سیستم کنترل وضعیت ماهواره تجاری ‎سازی شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید