اکونومی نیوز / سیاسی

سندرز: از حمله شب گذشته آمریکا به سوریه بسیار نگرانم

کد خبر 99446 1399-12-09 00:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت شامگاه جمعه در بیانیه‌ای درباره حمله شب گذشته جنگنده‌های آمریکایی به شرق سوریه ابراز نگرانی کرد.
سندرز: از حمله شب گذشته آمریکا به سوریه بسیار نگرانم


وی در این بیانیه نوشت: «من بسیار نگران هستم که حمله شب گذشته نیروهای آمریکایی در سوریه، کشور ما را در مسیر ادامه جنگ های همیشگی به جای پایان آن قرار می دهد. این همان مسیری است که طی تقریبا دو دهه گذشته شاهد آن بودیم.»
سندرز اضافه کرد: «برای مدت زمانی طولانی، دولت های دو حزب از اختیارات خود در مسیری بسیار گران استفاده کرده و به مداخله های نظامی در سرتاسر خاورمیانه و دیگر مناطق استفاده کردند. این باید پایان یابد.»
این سناتور ایالت ورمونت اضافه کرد: «در سال 2019، کنگره قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن مشارکت آمریکا در جنگ یمن را پایان می بخشید. کنگره در سال 2020 قانون دیگری را تصویب کرد که مانع از آغاز جنگ با ایران توسط ترامپ می شد. اینها گام هایی مهم و تاریخی توسط کنگره بوده و باید ادامه یابد. در حالی که رئیس جمهور مسئولیت دفاع از مردم آمریکا را دارد، قانون اساسی ما در این زمینه شفاف است که کنگره و نه رئیس جمهور اختیار اعلام جنگ را دارد.»
«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه جمعه در تشریح تجاوز شب گذشته جنگنده های آمریکایی به نقطه ای در شرق سوریه گفت که دو جنگنده اف_15 با هفت موشک هدایت شونده نقطه کنترلی در منطقه بوکمال در طرف سوریه را هدف قرار داده که طی آن 9 تاسیسات ویران شده و بخشی از دو تاسیسات دیگر نیز تخریب شدند.»
وزارت دفاع آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد ارتش این کشور به دستور «جو بایدن» مواضع متعلق به گروه های مقاومت را در شرق سوریه بمباران کرده است.
پیش از تأیید این خبر توسط پنتاگون ابتدا خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام مطلع مدعی شد آمریکا به مواضعی که گفته می شود متعلق به نیروهای هم پیمان با ایران در سوریه بوده اند حمله کرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


دربهای مسجد الحرام به دوربین های حرارتی تجهیز شدند
مقامات سعودی از تجهیز دربهای مسجد الحرام به دوربین های حرارتی به منظور کنترل دمای بدن عمره گزاران و زائران خبر دادند.

با افزایش واکسیناسیون هزاران مجرم آمریکایی در آستانه بازگشت به زندان قرار دارند
برای "کندریک فولتون"، همه گیری کووید-۱۹ در را به روی یک فرصت غیرمنتظره برای بازسازی زندگی‌اش در راند راک تگزاس بعد از ۱۷ سال زندانی بودن به خاطر فروش کراک و کوکائین باز کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید