اکونومی نیوز / سیاسی

تعداد دختران ربوده شده در ایالت زمفارا ۳۱۷ نفر است

کد خبر 99397 1399-12-08 20:19
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پلیس نیجریه اعلام کرد: تعداد دانش آموزان دختر ربوده شده در ایالت زمفارا ۳۱۷ نفر است.
تعداد دختران ربوده شده در ایالت زمفارا  ۳۱۷ نفر است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «آبوتو یارو» مامور پلیس نیجریه امروز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد که تعداد دانش‌آموزان دختر ربوده شده در حمله افراد مسلح به مدرسه شبانه روزی در ایالت زمفارا در شمال غرب این کشور ۳۱۷ نفر است.
این مامور پلیس نیجریه در این باره گفت: افراد مسلح ناشناس ساعات اولیه صبح امروز به مدرسه شبانه‌روزی در ایالت زمفارا حمله کردند. در پی بررسی وضعیت حضور و غیاب در این مدرسه متوجه مفقود شدن ۳۱۷ دانش‌آموز دختر شدیم.
«آبوتو یارو» در این خصوص ادامه داد: نیروهای امنیتی به محل وقوع حادثه اعزام و عملیات جستجو و نجات این دانش‌آموزان آغاز شده است.
هر چند هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ربایش را برعهده نگرفته است اما حدود دو ماه قبل هم عناصر گروهک تروریستی «بوکوحرام» در ایالت کاتسینا بیش از ۳۰۰ دانش آموز پسر را ربوده بودند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


با افزایش واکسیناسیون هزاران مجرم آمریکایی در آستانه بازگشت به زندان قرار دارند
برای "کندریک فولتون"، همه گیری کووید-۱۹ در را به روی یک فرصت غیرمنتظره برای بازسازی زندگی‌اش در راند راک تگزاس بعد از ۱۷ سال زندانی بودن به خاطر فروش کراک و کوکائین باز کرد.

کوچ حامیان رییسی به ستاد انتخاباتی جلیلی چرا باید از نامزدی سعید جلیلی استقبال کنیم؟
کاندیداتوری سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری جدی شد و این طور که به نظر می‌رسد باید منتظر یک دوقطبی انتخاباتی باشیم.

عراقچی: اخبار منتشر شده منتسب به منابع آگاه فاقد اعتبار است
معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: هر گونه نقل‌قول‌ یا اخبار منتشرشده منتسب به منابع آگاه یا منابع نزدیک به هیات مذاکره کننده و امثال آن در خصوص موضوع برجام و مذاکرات، فاقد اعتبار است.

اولین حضور شاهزاده حمزه در کنار پادشاه اردن از زمان بحران کودتا
در اولین حضور مشترک از زمان اختلاف بین پادشاه اردن و شاهزاده حمزه، آن دو در مراسم صدمین سالگرد استقلال این کشور شرکت کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید