اکونومی نیوز / سیاسی

پیشنهاد جدید نمایندگان برای افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۰

کد خبر 99214 1399-12-07 23:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی از پیشنهادات جدید نمایندگان برای افزایش حقوق کارمندان در سال آینده خبر دارد.
پیشنهاد جدید نمایندگان برای افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۰


ولی اسماعیلی  با اشاره به افزایش حقوق کارگران در سال آینده گفت: در لایحه بودجه که دولت به مجلس ارائه کرده، پیش بینی افزایش ۲۵ درصدی شده است که در کمیسیون تلفیق نیز این موضوع تصویب شده است.
وی افزود: نمایندگان مجلس پیشنهادات جدیدی  برای افزایش حقوق کارمندان در سال آینده دارند و نظر وکلای ملت برای این افزایش حدود ۳۵ درصد است.
نماینده گرمی بیان کرد: دولت مخالف افزایش ۳۵ درصدی حقوق هاست و اعلام کرده منابع لازم برای این مقدار افزایش را ندارد، از یک سو در لایحه بودجه سال آینده میزان فروش نفت افزایش پیدا کرده و از سوی دیگر فشار اقتصادی فراوانی به کارگران و کارمندان وارد می شود به اعتقاد نمایندگان می توان این افزایش را برای سال آینده در نظر گرفت.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تصریح کرد: بحث پلکانی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده فعلا در مجلس مطرح نیست؛ البته درباره افزایش حقوق ها باید نمایندگان در صحن علنی پارلمان که احتمالا هفته آینده است تصمیم گیری کنند.
اسماعیلی درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده، گفت: میزان افزایش حقوق کارگران نیز باید در جلسه سه جانبه بین نماینده کارگران، کارفرمایان و دولت در چند روز آینده تعیین شود.
بازنشر از خبرفـوریپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید