اکونومی نیوز / سیاسی

اینفلوئنسرها در سال ۱۴۰۰ مالیات پرداخت می‌کنند

کد خبر 98481 1399-12-05 21:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بر اساس مصوبه مجلس، درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده رسانه های کاربرمحور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد می‌شود.
اینفلوئنسرها در سال ۱۴۰۰ مالیات پرداخت می‌کنند

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی امشب مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ١۴٠٠، با الحاق یک بند به تبصره ۶ لایحه بودجه موافقت کردند.
طبق این مصوبه، درآمدهای کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده رسانه‌های کاربر محور از محل تبلیغات، مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.
سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این بند، دستورالعمل اجرایی مربوط به اخذ مالیات از درآمدهای کاربران حرفه ای رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات را تهیه و به تأیید وزیر اقتصاد و امور دارایی برساند.
سازمان امور مالیاتی مکلف است لیست مودیان مالیاتی و خوداظهاری تهیه شده توسط آن‌ها را تهیه و در سایت سازمان در منظر عموم قرار دهد.
حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی به عنوان پیشنهاد دهنده این بند، گفت: در حال حاضر بخشی از کسب و کار ها در فضای واقعی نیست و در فضای مجازی انجام می‌شود که فرصت خوبی برای توسعه دولت الکترونیک و کسب و کار های مجازی است.
وی بیان کرد: البته برخی از کسب و کار ها در فضای مجازی شکل خاصی پیدا کرده و تعداد کاربران برخی از آنها نجومی شده است. در واقع، اینفلوئنسرهایی هستند که تبلیغات گرفته و درآمدهای غیرمتعارفی از تبلیغات به دست می‌آورند.
حسین‌زاده بحرینی تصریح کرد: این قانون فقط برای صفحات و کانال‌هایی با بیش از ۵۰۰ هزار کاربر است که درآمد زیادی هم دارند و بعضاً پشت آن یک سلبریتی یا افراد دیگری هستند و شامل همه کسب و کار ها در فضای مجازی نمی‌شود.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


صدور قطعنامه در شورای حکام علیه ایران را متوقف کردیم به برجام پایبندیم
سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) با اشاره به تفاهم ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کردند که بر این اساس تصمیم گرفتند صدور قطعنامه علیه ایران را متوقف کنند.

برجام قابل مذاکره دوباره نیست/ از ژست‌گیری دست برداریم
وزیر امور خارجه با بیان اینکه برجام نمی‌تواند بار دیگر مورد مذاکره قرار گیرد، گفت: بیایید از ژست‌گیری دست برداریم و سراغ اجرای برجام برویم.

تحریم های یکجانبه آمریکا منجر به نقض شدید حقوق بشر است
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل اعلام کردند، اعلامیه های اضطراری دولت ایالات متحده که مجوز تحریم های یک جانبه است منجر به نقض شدید حقوق بشر می شود و باید با میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مطابقت داشته باشد.

آمریکا و اروپا در برابر چین متحد شوند
دبیرکل ناتو طی اظهاراتی ضمن اشاره به ظهور چین به عنوان تهدید مشترک علیه آمریکا و اروپا، خواستار اتحاد اعضای ناتو در جهت مقابله با پکن شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید