اکونومی نیوز / سیاسی

برخورداری از معافیت مالیاتی صادراتی منوط به بازگشت ارز شد

کد خبر 98462 1399-12-05 20:12
زمان تقریبی مطالعه 1دقیقه
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای مقرر کردند که برخورداری از معافیت های مالیاتی صادراتی منوط به بازگشت ارز به کشور شود.
برخورداری از معافیت مالیاتی صادراتی منوط به بازگشت ارز شد

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت شب مجلس با بندهای الحاقی (۱۵) و (۱۶) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
در بند الحاقی ۱۵ این تبصره آمده است؛
برخورداری از معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاها و خدمات و هرگونه جایزه و مشوق‌های صادراتی منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور است.
همچنین در بند الحاقی ۱۶ تبصره ۶ آمده است؛ تا مبلغ دو هزار و پانصد میلیارد (۰۰۰/ ۰۰۰/ ۰۰۰/ ۵۰۰/ ۲) ریال جهت خرید تضمینی توتون و تنباکو توسط شرکت دخانیات ایران هزینه قابل قبول مالیاتی این شرکت تلقی می‌گردد.
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تملک واحدهای تولیدی به‌دلیل بدهی به بانک ها توجیهی ندارد
رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه تولیدکنندگان از سوی قوه قضاییه حمایت میدانی، علمیاتی و حقوقی می‌شوند، گفت: واحدی که در تملک بانک است یا باید توسط صاحب آن یا توسط خود بانک فعال شود.

دفاع کیسینجر از سیاست‌های ترامپ در خاورمیانه: فشار علیه ایران باید ادامه یابد
وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا سیاست‌های رئیس‌جمهور سابق این کشور در خاورمیانه را «درخشان» توصیف کرد و از رئیس‌جمهور کنونی کشورش خواست که این سیاست‌ها را ادامه داده و فشار علیه ایران را حفظ کند.

نسلی که فکر کند اگر ما بر سر کار بیاییم همه جا را گلستان می کنیم، درست نیست
یادگار امام (ره) گفت: اگر کسی فکر کند یک تنه می تواند همه مشکلات را حل کند و یا نسلی فکر کند اگر ما بر سر کار بیاییم همه جا را گلستان می کنیم، درست نیست.

 تحریم‌ها نباید تا بازگشت ایران به تعهداتش رفع شوند او از ترور سردار سلیمانی حمایت کرد
گزینه دولت آمریکا برای تصدی سمت معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی گفت که واشنگتن نباید تحریم‌ها علیه ایران را تا زمان بازگشت این کشور به تعهداتش در برجام رفع کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید