اکونومی نیوز / سیاسی

واردات آمبولانس از پرداخت عوارض گمرکی معاف شد

کد خبر 98421 1399-12-05 18:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند که واردات آمبولانس از پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی در سال آینده معاف شود.
واردات آمبولانس از پرداخت عوارض گمرکی معاف شد

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ١۴٠٠، بندهای الحاقی ۲، ۹ و ۱۰ تبصره ۶ این لایحه را تصویب کردند.
بر اساس بند الحاقی ۲، درآمد حاصل از فروش فرآورده‌های خونی و خدمات آزمایشگاهی سازمان انتقال خون به عنوان درآمد – هزینه تلقی می‌شود و به مصرف هزینه‌های مورد نیاز آن سازمان می‌رسد.
مطابق با بند الحاقی ۹، درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی – غیر فلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود.
تعریف و فهرست مواد خام و نیمه خام مذکور به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران تهیه می‌شود و ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
بر اساس بند الحاقی ۱۰، واردات خودرو آمبولانس توسط اورژانس کشور و هدایای سازمان‌های بین المللی غیردولتی به سازمان اورژانس کشور از پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی معاف است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تملک واحدهای تولیدی به‌دلیل بدهی به بانک ها توجیهی ندارد
رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه تولیدکنندگان از سوی قوه قضاییه حمایت میدانی، علمیاتی و حقوقی می‌شوند، گفت: واحدی که در تملک بانک است یا باید توسط صاحب آن یا توسط خود بانک فعال شود.

دفاع کیسینجر از سیاست‌های ترامپ در خاورمیانه: فشار علیه ایران باید ادامه یابد
وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا سیاست‌های رئیس‌جمهور سابق این کشور در خاورمیانه را «درخشان» توصیف کرد و از رئیس‌جمهور کنونی کشورش خواست که این سیاست‌ها را ادامه داده و فشار علیه ایران را حفظ کند.

نسلی که فکر کند اگر ما بر سر کار بیاییم همه جا را گلستان می کنیم، درست نیست
یادگار امام (ره) گفت: اگر کسی فکر کند یک تنه می تواند همه مشکلات را حل کند و یا نسلی فکر کند اگر ما بر سر کار بیاییم همه جا را گلستان می کنیم، درست نیست.

 تحریم‌ها نباید تا بازگشت ایران به تعهداتش رفع شوند او از ترور سردار سلیمانی حمایت کرد
گزینه دولت آمریکا برای تصدی سمت معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی گفت که واشنگتن نباید تحریم‌ها علیه ایران را تا زمان بازگشت این کشور به تعهداتش در برجام رفع کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید