اکونومی نیوز / راه و مسکن

حقوق نجومی هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی به کجا رسید؟

کد خبر 98420 1399-12-05 18:05
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از آمادگی برای رونمایی از فیش حقوقی اعضای هیئت مدیره این سازمان و همچنین سقف دریافتی اعضای این هیئت مدیره خبر داد.
حقوق نجومی هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی به کجا رسید؟


۵ اسفند مطابق با زادروز شیخ طوسی، روز مهندس نامیده می شود؛ همواره یکی از مواردی که مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان به آن اعتراض دارند، دریافت حقوق های نجومی از سوی برخی اعضای هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی استان هاست.
به خصوص که مهندسان ناظر مدعی هستند که این حقوق های نجومی از محل حق عضویت و همچنین دستمزد آنها از محل حق نظارت بر پروژه های ساخت و ساز است که از سوی سازنده ابتدا به حساب سازمان های نظام مهندسی استان ها واریز شده و سپس سازمان های نظام مهندسی نیز به تدریج و همزمان با پیشرفت پروژه، حق الزحمه نظارت آن را با کسر درصدی به عنوان سهم سازمان، به حساب مهندسان ناظر واریز می کنند.
معاون اسبق مسکن وزارت راه: حقوق های نجومی به نظام مهندسی ها بازگشته است
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم و سال اول دولت دوازدهم در آذر ماه سال گذشته در گفت وگو با، بر دریافت حقوق های نجومی از سوی برخی اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی مهر تأیید زد.
وی گفت: در خصوص نظام مهندسی ما در دولت یازدهم تمام تلاش خود را کردیم که جلوی دست درازی برخی اعضای هیئت مدیره به حق نظارت مهندسان را حذف کنیم، اما بار دیگر توانسته اند برای خود حقوق های ۲۷ تا ۲۹ میلیون تومانی در هیئت مدیره های سازمان های استانی تصویب کنند.
معاون مسکن وزارت راه: در برخورد با تخلفات با هیچیک از هیئت مدیره های نظام مهندسی ها رودربایستی نداریم
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت وگو با درباره اینکه آیا دریافتی های نجومی هیئت مدیره های نظام مهندسی ها صحبت دارد یا خیر؟ اظهار کرد: از آنجایی که این موضوع را بررسی نکرده ام نمی توانم رد یا تأیید کنم که اعضای هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی حقوق های چند ده میلیون می گیرند.
وی افزود: در این مدت بیش از یک سال که معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی بودم، برخوردهایی که با تخلفات نظام مهندسی داشته ایم، نشان می دهد به هیچ عنوان با هیچ از فعالان این بخش، رودربایستی نداشته ایم.
معاون وزیر راه گفت: تا کنون با چندین عضو هیئت مدیره سازمان های استانی نظام مهندسی در کشور و همچنین با برخی رؤسای نظام مهندسی در استان ها که تخلفات مالی یا حقوقی داشته باند، برخورد قاطع کرده ایم. رسالت واقعی ما، دفاع از مهندسان و جایگاه مهندسی است.
محمودزاده همچنین از تشکیل کارگروه مشترک معاونت مسکن وزارت راه با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور برای بازرسی از نظام مهندسی استان ها خبر و ادامه داد: از نظر قانونی اجازه نداریم دریافتی های هیئت مدیره نظام مهندسی ها کنترل کنیم؛ این موضوع در حیطه کاری ما نیست.
رئیس نظام مهندسی تهران: سقف حقوق هیئت مدیره ۱۱.۲ میلیون تومان است
سید علیرضا میرجعفری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در گفت وگو با درباره دریافتی های اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان این استان بیان کرد: حقوق اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی تهران بر اساس حداکثر حضور ۱۴۰ ساعت و هر ساعت ۸۰ هزار تومان محاسبه می شود.
وی ادامه داد: حاصل ضرب این رقم، ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و اگر در ده ها کمیسیون هم عضو باشند و در همه جلسات حاضر شوند، بیش از این رقم دریافت نخواهند کرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: دریافتی های اعضای هیئت مدیره این سازمان کاملاً مشخص و شفاف است و اگر کسی بخواهد می تواند فیش حقوقی اعضای هیئت مدیره را ملاحظه کند.
بازنشر از خبرفـوری

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان در ایران ناپدید شده است؟
در پی بروز شایعاتی درباره ناپدید شدن هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ارمنستان در ایران، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تکذیب آن اعلام کرد: هواپیمای مورد نظر در حال تعمیر و رفع نقص فنی در فرودگاه مهرآباد است.

خرید خانه در کشورهای اطراف چقدر برای ایرانی‌ها آب می‌خورد؟
ترکیه یکی از اولین مقاصد خرید ملک برای ایرانیان است به طوری که سهم ایرانیان از میان کل خریدهای خارجی مسکن در این کشور در ماه اول سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۸ درصد تخمین زده شده است و پس از آن ارمنستان، دبی، قبرس و گرجستان دیگر مقاصد ایرانیان برای خرید ملک هستند.

افزایش ۷ درصدی صادرات بنادر کشور
وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش ظرفیت زیرساختی بنادر استان بوشهر منجر به افزایش ۱۵ درصدی صادرات بنادر این استان در ۱۱ ماه ابتدای سال جاری شد.

تکذیب ناپدید شدن بوئینگ ۷۳۷ ارمنستانی در آسمان ایران
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادعای ناپدید شدن بوئینگ ۷۳۷ ارمنستانی در آسمان ایران را تکذیب کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید