اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

ایجاد صفحه اختصاصی قانون جدید چک در وب سایت بانک مرکزی

کد خبر 98324 1399-12-05 15:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بانک مرکزی اقدام به راه اندازی صفحه اختصاصی قانون جدید چک با هدف اطلاع رسانی و آموزش محتوای قانون جدید صدور چک به عموم مردم در پایگاه اطلاع رسانی این بانک کرده است.
ایجاد صفحه اختصاصی قانون جدید چک در وب سایت بانک مرکزی


در این صفحه تمام اطلاعیه ها و مصاحبه های رسمی بانک مرکزی به همراه ویدئوهای آموزشی در خصوص قانون جدید صدور چک منتشر شده است. همچنین پاسخ به سوالات متداول در مورد این قانون در این صفحه قابل دسترسی است. هموطنان گرامی می توانند با مراجعه به آدرس  به این صفحه دسترسی داشته باشند. همچنین سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی به شماره تماس 2706 پاسخگوی هموطنان گرامی در خصوص قانون جدید صدور چک است.
گفتنی است قانون جدید صدور چک از ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرایی می شود و براساس آن چک های جدید که با رنگ بنفش چاپ و منتشر می شوند همزمان با صدور و دریافت باید در سامانه صیاد ثبت و تایید شوند و در غیر این صورت کارسازی نخواهند شد. پشت نویسی و صدور این چک ها در وجه حامل مجاز نیست و انتقال آنها صرفا از طریق سامانه صیاد صورت می گیرد.
بازنشر از خبرفـوری

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


فرار پول‌های بزرگ از بورس با سیاست‌های اشتباه توافق ایران با آمریکا به کجا رسید؟
یک کارشناس اقتصاد ی در مورد بازار خودرو گفت: با فرض کاهش قیمت دلار در آینده، فکر می‌کنم قیمت آزاد خودروی داخلی کاهش خواهد یافت و خودروی خارجی به شدت ریزش خواهد کرد.

واریز سود سهام عدالت قبل از نوروز
رئیس سازمان بورس خبر داد، سود سهام عدالت برای عملکرد سال 98 قبل از عید به صورت متمرکز به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود.

پیش‌بینی یک کارشناس از وضعیت بورس بحران اصلی بازار سرمایه کجاست؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بحث به تعویق افتادن اف‌ای‌تی‌اف همیشه بوده و تاثیر هیجانی خود را در گذشته بر بازار گذاشته است. الان میشود گفت این بلاتکلیفی تاثیر مثبتی نخواهد داشت ولی فکر میکنم بازار نسبت به آن خنثی شده باشد.

خبر مهم مدیرعامل بورس کالا برای سهامداران
قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان‌پذیر نیست و در حال حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید