اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه _ واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد خبر 1921 1399-01-25 09:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
صالح گفت: تا شهریور ماه آزادسازی سهام عدالت صورت خواهد گرفت و دیگر قید دولتی بودن روی این سهام نخواهد بود.
آزادسازی سهام عدالت در شهریور ماه _ واگذاری هپکو به وزارت صنعت، معدن و تجارت


علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این سوال که چرا هنوز برخی افراد سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده اند، گفت: قرار بر این بود تا پایان سال ۹۸ سود افراد به حساب بانک‌های عامل واریز شود و سازمان خصوصی سازی سود سهام تمام مشمولانی که شماره شبای خود را اعلام کرده اند را به حساب بانک‌ها واریز کرده است و اگر کسی شماره شبای خود را اعلام کرده باید به بانک‌ها مراجعه کند که چرا سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده است.
او ادامه داد: برای نظارت بیشتر بر روند واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولان، اخیرا همکاران خود را موظف کرده ایم که این موضوع را پیگیری کنند، اما مواردی هم هستند که کارت بانکی آن‌ها دارای مشکل است که این افراد می‌توانند در این ایام ازطریق مراجعه غیر حضوری، این ایراد را برطرف نکنند.
صالح با اشاره به مشکلات مربوط به شماره شبای برخی مشمولان افزود: عده‌ای هم هستند که هنوز شماره شبای خود را اعلام نکرده و یا اینکه شماره شبای اشتباهی را اعلام کرده اند که این افراد باید با مراجعه به سایت، اقدام به تصحیح و ثبت شماره شبای خود کنند تا بتوانند سود خود را دریافت کنند چرا که سازمان خصوصی سازی تا پایان سال ۹۸، سود افراد مشمول را به حساب بانک‌های عامل واریز کرده است.بیشتر بخوانید: واگذاری ۲۹۹۸ میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در سال ۹۸رئیس سازمان خصوصی سازی ضمن اشاره به آزاد سازی سهام عدالت بیان کرد: در حال پیگیری تحقق این امر هستیم و بعد از جمع بندی کلی، این موضوع در شهریور ماه به سرانجام خواهد رسید و دیگر قید دولتی بودن روی این سهام نخواهد بود.
او با اشاره به آخرین وضعیت هپکو تصریح کرد: قرار است با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییراتی در مدیریت این شرکت اعمال و مدیریت آن به این وزارت خانه واگذار شود و اکنون در مرحله انجام کار‌های اداری این موضوع هستیم و نتیجه نهایی را اعلام خواهیم کرد.
صالح در پایان درباره عرضه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان دارایی دولت در بورس گفت: هنوز جزئیات نهایی را از وزارت امور اقتصادی و دارایی دریافت نکرده ایم، اما کار‌های اداری مربوط به عرضه آن‌ها در حال انجام بوده و به احتمال زیاد تا اوایل هفته آینده، اطلاعات نهایی را کسب خواهیم کرد.

کلمات کلیدی » بورس | سهام | هپکو |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


تعداد چک‌های برگشتی کم شد؛ مبلغ بیشتر
بررسی جدیدترین آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی نشان می‌دهد که در مهر سال جاری ۷۳۴ هزار فقره چک برگشت داده شده است که در مقایسه با ماه قبل از نظر تعداد ۱۵ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

پیش‌بینی روند صعودی بورس تا پایان فصل پاییز
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که با توجه به انتشار گزارش ۶ ماه شرکت‌ها، شاخص بورس تا پایان آذر ماه به محدوده یک میلیون و ۶٠٠ هزار واحد نزدیک خواهد شد.

جزئیات تازه اجرای قانون چک از ۲۲ آذرماه
قانون جدید چک از ۱۰روز دیگر اجرایی می‌شود و بر اساس آن، علاوه بر الزام تمامی صادرکنندگان چک به ثبت مشخصات مبدا، گیرنده و تاریخ در سامانه صیاد، دارندگان چک برگشتی دیگر حق افتتاح حساب ندارند.

شوک مجلس به سکه و ارز
قیمت هر دلار آمریکا دیروز بعد از تصویب کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در مجلس دست‌کم 1000تومان افزایش یافت و تا لحظه تنظیم این گزارش به 26هزارو400تومان رسید


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید