از قرار دادن گندم در فضای باز اجتناب کنید

کد خبر 9691 1399-02-25 20:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی کشاورزان مناطق جنوب غرب از قرار دادن گندم در فضای باز اجتناب کنند‌.

 مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی  درباره آخرین وضعیت بارش کشور اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال زراعی تاکنون مجموع بارش کشور ۲۸۰.۵ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد کاهش و دوره بلندمدت ۳۲ درصد رشد داشته است.
وی افزود: با توجه به شرایط جوی به عشایر توصیه می شود از رفتن به ارتفاعات اجتناب کنند.
به گفته حقیقت، طی چند روز آینده به کشاورزان توصیه می شود که از محلول پاشی و سم پاشی مزارع و باغات در ساعات بعدازظهر به دلیل وزش باد اجتناب کنند چرا که این اقدام منجر به هدر رفت سم می شود.
مدیر کل شبکه پایش هواشناسی در توصیه ای به نوغانداران گفت: به نوغانداران مناطق شمالی توصیه می شود که برگ ها قبل از مصرف خشک شوند.
حقیقت ادامه داد: با توجه به ناپایداری هوا طی روزهای آتی توصیه می شود که استخرداران پرورش ماهی تغذیه ماهی نداشته باشند.
این مقام مسئول افزود: خزانه داران اگر خزانه برنجی باقی مانده، سعی کنند پوشش را بررسی و باز بینی کنند، ضمن آنکه کندوداران حاشیه رودخانه ها مستقر نشوند.
مدیرکل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی از شیوع زنگ زرد و سن گندم در مزارع خبر داد و گفت: کشاورزان شمال غرب و غرب پس از رویت آفت سن و زنگ در مزارع بلافاصله با کارشناسان پهنه برای سم پاشی مشورت کنند و گندمکاران مناطق جنوب غرب، گندم های برداشت شده را به محیط بسته انتقال دهند.
حقیقت در پایان با اشاره به اینکه ۱۲۱ درصد از بارندگی یکسال زراعی را دریافت کردیم، تصریح کرد: با توجه به بارش های مناسب، کشاورزان با مشکل کمبود منابع آبی روبرو نیستند.
 

کلمات کلیدی » آمار |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :
xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج