اکونومی نیوز / سیاسی

افزایش ۲۰۰ درصدی سهم حوزه های علمیه در بودجه

کد خبر 87289 1399-11-05 21:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مجتبی توانگر، نماینده مجلس جزئیات مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره مصارف تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ که مربوط به یارانه‌هاست را منتشر کرد.
افزایش ۲۰۰ درصدی سهم حوزه های علمیه در بودجه


در جدولی که توانگر منتشر کرده بسیاری از ارقام پیشنهادی دولت در کمیسیون تلفیق تغییر کرده اند.


یکی از این تغییرات به سهم «مرکز خدمات حوزه های علمیه _ بیمه طلاب و روحانیون غیرشاغل» است. رقمی که کمیسیون تلفیق برای این ردیف در نظر گرفته (۱.۴۹۵)، ۲۰۲ درصد از رقمی که دولت برای آن پیشنهاد داده بود (۰.۴۹۵)، رشد نشان می دهد.
گفتنی است جدول تبصره ۱۴ در واقع محل مصرف درآمد ناشی از هدفمندی یارانه ها را مشخص می کند. درآمد مذکور از زمان آغاز طرح هدفمندی یارانه ها و با حذف یاکاهش یارانه برخی کالا ها نصیب دولت شده که قرار بود عمده آن به بخش تولید اختصاص یابد، اما این هدف تقریباً در هیچ سالی محقق نشد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » حسن روحانی | طلا | قم |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


دعوت روسیه از آمریکا و طرفهای عضو برجام برای دیداری زودهنگام
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین گفت که روسیه خواستار برگزاری هرچه زودتر یک دیدار برای بازگشت آمریکا به برجام و احیای تعهدات ایران ذیل این توافق است.

آمریکا باردیگر پکن را به نقضِ خودمختاری هنگ گنگ متهم کرد
ایالات متحده روز جمعه با ادعای اینکه اقدامات چین برای اعمال تغییر در نظام انتخاباتی هنگ کنگ حمله مستقیم به روندهای دموکراتیک در این شهر است، اعلام کرد که درصدد «جلب اقدام جمعی» علیه موارد ن

عقب نشینی محسن‌رضایی از گرا دادن بعد از انتقادات دولتی‌ها
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با نشریه انگلیسی فایننشال تایمز گفته بود ایران زمانی حاضر به مذاکره با آمریکا و قدرت‌های جهان ی است که سیگنال (علامت) روشنی دریافت کند.

انفجار انتحاری در پایتخت سومالی ۲۰ تن را به کام مرگ فرستاد
منابع خبری محلی از کشته و زخمی شدن دستکم ۵۰ تن در یک انفجار انتحاری در پایتخت سومالی خبر می دهند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید