اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا راهبرد جدیدی را درباره کره‌شمالی اتخاذ می‌کند

کد خبر 87236 1399-11-05 17:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دولت جدید این کشور در قبال کره شمالی راهبرد جدیدی را اتخاذ می‌کند.
آمریکا راهبرد جدیدی را درباره کره‌شمالی اتخاذ می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو «کِی‌بی‌اس»، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در سخنانی اعلام کرد که دولت جدید کشورش در نظر دارد «راهبرد جدیدی» را در قبال کره شمالی در پیش بگیرد.
سخنگوی کاخ سفید بدون اشاره به تهدیدات مکرر واشنگتن علیه موجودیت پیونگ یانگ، در این خصوص گفت: بدون تردید نظر رئیس‌جمهور این است که موشک بالستیک اتمی کره شمالی و سایر فعالیت‌های مربوط به گسترش تسلیحات اتمی تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین‌المللی است و رژیم منع گسترش تسلیحات اتمی را تضعیف می‌کند.
«جن ساکی» در ادامه با تأکید بر منافع حیاتی آمریکا در ایجاد بازدارندگی مقابل کره شمالی اضافه کرد: این رویکرد با بازبینی دقیق سیاست هاپیرامون وضعیت کنونی کره شمالی انجام می‌شود.
گفتنی است که ۳ دُور مذاکره میان رهبر کره شمالی با رییس جمهور پیشین آمریکا با کارشکنی و اقدامات خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ، با شکست منتهی شد.

کلمات کلیدی » آمریکا | دولت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


کاندیداتوری قالیباف، بی‌احترامی به مردم است جلیلی در رؤیا به سر می‌برد
نماینده سابق مجلس می گوید: من با رئیس جمهور شدن یک شخص روحانی مخالف هستم مگر اضطراراً. به ویژه آنکه تز شهید مطهری همین بود و امام خمینی هم در ابتدا چنین نظری داشتند.

جو بایدن: حمله به سوریه حاوی پیامی برای ایران بود!
رئیس جمهور جدید آمریکا مدعی شد که هدف از حمله شامگاه پنجشنبه جنگنده های این کشور به شرق سوریه، انتقال پیامی به ایران بوده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید