اکونومی نیوز / سیاسی

ریاست جمهوری عراق با حکم اعدام ۳۴۰ نفر موافقت کرد

کد خبر 87220 1399-11-05 16:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک منبع در دفتر ریاست جمهوری عراق اعلام کرد که برهم صالح، با حکم اعدام ۳۴۰ تن از محکومان دادگاه‌های ویژه پرونده‌های تروریستی و جنایی عراق موافقت کرد.
ریاست جمهوری عراق با حکم اعدام ۳۴۰ نفر موافقت کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع در دفتر ریاست جمهوری عراق به شبکه تلویزیونی الشرق  اعلام کرد که «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور با حکم اعدام ۳۴۰ تن از محکومان دادگاه‌های ویژه پرونده‌های تروریستی و جنایی عراق موافقت کرد.
به گفته این منبع، تایید حکم اعدام این ۳۴۰ محکوم پس از بررسی دقیق پرونده‌های آنها از جمله استفاده از تمامی فرصت‌های اعتراض به حکم صادره و نیز بررسی این مساله که حکم صادره شامل حکم عفو عمومی شماره ۲۷ سال ۲۰۱۶ نمی‌شود، انجام شد و اجرای حکم‌ها طبق روال کار در وزارت دادگستری در دست انجام هستند.
به گفته منبع یاد شده، ریاست جمهوری عراق به تایید حکم‌های گزارش شده مطابق با ساختار موجود ادامه می‌دهد و دقت می‌کند بدون هیچ گونه ملاحظه‌ای پرونده‌ها را بررسی کند.

کلمات کلیدی » عراق | وزارت | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آخرین فرصت پرداخت جریمه غایبان خدمت وظیفه مشخص شد
مجلس در مصوبه‌ای مقرر کرد که افرادی که باقیمانده جریمه غیبت بیش از ۸ سال از خدمت وظیفه عمومی خود را تا پایان سال ۱۴۰۰ تسویه نکنند، مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام می‌شوند.

ابطال گواهی فوت ۹ خدمه سانچی
دلیل مهمی که خانواده‌ها فوت را قبول ندارند، به بیش از هزار و ۲۰۰ تماسی بازمی‌گردد که فرد تماس‌گیرنده از خصوصی‌ترین شماره‌ها تماس گرفته بود و درخواست کرده به صاحب شماره‌ها اطلاع دهند که «ما زنده‌ایم».


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید