اکونومی نیوز / تکنولوژی

ایمنی ترمز خودروهای سنگین با محصولی دانش‌بنیان ارتقا یافت

کد خبر 87103 1399-11-05 12:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک شرکت دانش‌بنیان به حوزه طراحی و تولید مجموعه کامل سیستم‌های هیدرولیکی ماشین‌آلات سنگین ورود کرد و این سیستم برای نخستین بار در کشور تولید شد.
ایمنی ترمز خودروهای سنگین با محصولی دانش‌بنیان ارتقا یافت

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، شرکتی دانش‌بنیان به عنوان مجموعه‌ای فناور در حال توسعه، تولید و تکمیل مجموعه کامل سیستم‌های هیدرولیکی «ماشین‌آلات سنگین» و «خطوط فرآوری و تولید مواد معدنی» است.
این شرکت به صورت متمرکز در حوزه طراحی و تولید سیستم‌های هیدرولیکی ترمز ماشین‌آلات سنگین معدنی فعالیت می‌کند تا بتواند طیف گسترده‌ای از خودروهای سنگین با مدل‌های کوماتسو، بلاز، ترکس و کاترپیلار را تحت پوشش قرار دهد.
هیدرولیک به معنی استفاده مهندسی از مایعات و خاصیت‌های فیزیکی آنها به صورت گسترده در انواع ماشین‌آلات از جمله خودرو برای انتقال و افزایش قدرت. به زبان ساده‌تر، فنی که انتقال و تبدیل نیرو را توسط مایعات انجام دهد هیدرولیک نام دارد.
ایمان علیزاده عصار مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درباره محصول تولیدی این شرکت، گفت: در تلاشی فناورانه موفق به ساخت سیستم هیدرولیکی ترمز ماشین‌آلات سنگین که دانش فنی آن در انحصار شرکتی آمریکایی بود، شدیم.
وی افزود: ترمز طراحی شده در مجموعه ما حدود یک سوم قیمت مدل‌های مشابه ژاپنی و آمریکایی موجود در بازار است. این سیستم ایمنی ترمز را ارتقا داده است و کیفیت بالایی دارد. با توجه به اینکه ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات در خودروهای سنگین است، تولید این قطعه در کشور گامی بزرگ برای توسعه فناورانه صنعت خودروسازی محسوب می‌شود.
این فعال دانش‌بنیان ادامه داد: طراحی، ساخت و انجام تست‌های موفق آزمایشگاهی و عملیاتی به صورت کامل توسط متخصصان شرکت با دقت بالا انجام شده است. در حال حاضر نیز این محصول حساس و ایمن بر روی تراک‌های TEREX100 معدن ۱ و ۳ شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر استفاده می‌شود.
وی مزایای این محصول را «عملکرد تا فشار کاری ۲۴۱ بار»، «کیفیت بالا هم‌پای محصول شرکت آمریکایی»، «امکان سرویس‌دهی آسان و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری»، «قیمت پایین‌تر از نمونه‌های خارجی» و «گارانتی معتبر و ارائه خدمات پس از فروش» عنوان کرد.

کلمات کلیدی » آمریکا | بازار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


ضوابط تبلیغ پلتفرم‌ها در صدا و سیما ابلاغ شد/ ممنوعیت تبلیغ شبکه های اجتماعی خارجی
معاون فضای مجازی رسانه ملی با تاکید بر نقش سازمان صدا و سیما در حکمرانی فضای مجازی از ابلاغ مصوبه‌ای خبر داد که تبلیع شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی را ممنوع کرده است.

مصوبه مجلس: وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۰ است
آذری جهرمی در کانال خود نوشت: وزارت ارتباطات مکلف است تا پایان سال ۱۴۰۰ شبکه ملی اطلاعات را «اجرا» کند. این خلاصه یک بند از مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید