اکونومی نیوز / تکنولوژی

هک شدن تجهیزات شبکه ای یک شرکت امنیت سایبری تأیید شد

کد خبر 87052 1399-11-05 11:29
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شرکت سونیک وال از هک شدن برخی تجهیزات شبکه‌ای تولیدی خود خبر داد.
هک شدن تجهیزات شبکه ای یک شرکت امنیت سایبری تأیید شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، این شرکت که بر امنیت شبکه و کنترل محتوا متمرکز است، اعلام کرده که یک حمله هماهنگ شده بر علیه تجهیزات شبکه‌ای ساخت این شرکت رخ داده است.
بر همین اساس سیستم‌های داخلی سونیک وال و نیز کلاینت‌های وی پی ان «نت اکستندر» و گیت وی‌های Secure Mobile Access (SMA) با سوءاستفاده از یک آسیب پذیری جدید و وصله نشده مورد حمله قرار گرفته اند و اطلاعاتی از آنها سرقت شده است.
نسخه ۱۰ به بالای وی پی ان یادشده برای برقراری ارتباط با فایروال‌ها و نرم افزارهای سری صد SMA به کار می‌رود و نسخه ۱۰ به بالای SMA برای اجرای اپلیکیشن‌های SMA 200، SMA 210، SMA 400، SMA 410و SMA 500v کاربرد دارد. سونیک وال می‌گوید برنامه جدیدتر SMA ۱۰۰۰ با خطر نفوذ مواجه نیست.
سونیک وال اعلام نکرده که برای حل مشکل یادشده چه زمانی وصله یا وصله های نرم افزاری به روزرسان عرضه می‌کند و کاربران برای کاهش مشکلات باید افراد تعامل کننده با فایروال‌ها را از طریق کلاینت‌های وی پی ان نت اکستندر محدود کنند.

کلمات کلیدی » طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


ضوابط تبلیغ پلتفرم‌ها در صدا و سیما ابلاغ شد/ ممنوعیت تبلیغ شبکه های اجتماعی خارجی
معاون فضای مجازی رسانه ملی با تاکید بر نقش سازمان صدا و سیما در حکمرانی فضای مجازی از ابلاغ مصوبه‌ای خبر داد که تبلیع شبکه‌های اجتماعی خارجی در رسانه ملی را ممنوع کرده است.

مصوبه مجلس: وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۰ است
آذری جهرمی در کانال خود نوشت: وزارت ارتباطات مکلف است تا پایان سال ۱۴۰۰ شبکه ملی اطلاعات را «اجرا» کند. این خلاصه یک بند از مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ است.

تامین امنیت غذایی با «بیوتکنولوژی سبز» / رونق کشاورزی با بازگشت «گیاهان فراموش شده»
رئیس بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: «بیوتکنولوژی سبز» می‌تواند با ارائه راهکارهای فناورانه به تأمین امنیت غذایی کشور کمک کند.

تمام مدارک تحصیلی از سال ۸۵ در سامانه‌ استعلام ثبت شد
وزارت ارتباطات از جمع آوری و ثبت تمامی مدارک تحصیلی که از سال ۱۳۸۵ به بعد صادر شده است، در سامانه‌ استعلام مدارک تحصیلی خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید