اکونومی نیوز / سیاسی

بایدن، مادورو را به رسمیت نمی شناسد

کد خبر 85714 1399-11-01 09:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مردی که به زودی سکان اداره وزارت خارجه آمریکا را به دست خواهد گرفت؛ مدعی شد که دولت بایدن تحریم های هدفمندتری را در راستای براندازی مادورو اعمال خواهد کرد.
بایدن، مادورو را به رسمیت نمی شناسد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آنتونی بلینکن» نامزد پست وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که دولت جو بایدن که از امروز زمام امور را در کاخ سفید به دست می گیرد؛ همچنان «خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور این کشور آمریکای لاتین به رسمیت خواهد شناخت.
این اظهارنظر به معنای تداوم رویکرد خصمانه دونالد ترامپ است که ظهر امروز دوره زمامداریش در آمریکا به پایان می رسد.
بلینکن در ادامه ادعاهای خود افزود: بایدن به دنبال تحریم های هدفمندِ به مراتب موثرتری در راستای براندازی نیکلاس مادورو است_ مردی که رئیس جمهور مشروع ونزوئلا است اما متحد واشنگتن محسوب نمی شود.
گوایدو در مقام سخنگوی پارلمان ونزوئلا، از ژانویه ۲۰۱۹ با برخورداری از حمایت آمریکا، خود را رئیس جمهور موقت این کشور آمریکای لاتین خواند.
روز گذشته، نماینده گوایدو در آمریکا اعلام کرد که از او برای حضور در مراسم تحلیف بایدن دعوت شده است_ مقدمه ای برای به چالش کشیدن مشروعیت مادورو از سوی مردی که مدعی است شبیه ترامپ نیست اما همچنان سیاست های او را دنبال می کند!

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


هدف حمله ساختگی به اربیل تضعیف مقاومت در عراق بود
عضو فراکسیون پارلمانی صادقون خواهان اخراج هر چه سریعتر نظامیان آمریکایی از عراق شد.

مایک پنس سکوتش را شکست و دموکرات‌ها را محکوم کرد
معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در اظهارنظری مهم از زمان شورش شش ژانویه، دموکرات‌های مجلس نمایندگان را بابت پیشنهاد اصلاحات انتخاباتی گسترده و ضد فساد محکوم کرد واین اقدام را "غصب قدرت نامشروع به دست چپ‌ها" خواند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید