اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

در بازار ارز چه می گذرد؟

کد خبر 85576 1399-10-30 18:16
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اقتصاد کلانفارس نوشت: معامله‌گران غیر رسمی ارز باقیمتی بیشتر از قیمت صرافی رسمی نسبت به خرید دلار اقدام کرده و همچنین از فروش دلار امتناع می‌کنند.
در بازار ارز چه می گذرد؟

بازار ارز و سکه در روزهای اخیر کاهش چشمگیری را تجربه کرد و با افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی مواجه شد. به استناد اطلاعات میدانی موجود، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح امامی در معاملات امروز سه شنبه ۳۰ دی‌ماه نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش ۶۰ هزار تومانی به نرخ ۹ میلیون و ۷۷۰ تومان فروخته شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید. قیمت دلار به ۲۱ هزار تومان رسید همچنین بررسی قیمت ارز صرافی‌های رسمی بیانگر آن است که هر دلار آمریکا با نرخ ۲۱ هزار تومان خریداری و با نرخ ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد. نکته قابل توجه در قیمت دلار،تفاوت قیمت خرید فروش دلال‌ها با قیمت صرافی‌ها است. در همین راستا، به استناد اطلاعات میدانی، دلال‌ها دلار را به نرخ متفاوت از ۲۱ هزار ۴۰۰ تومان تا ۲۱ هزار ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند. دلال‌ها دلاری برای فروش ندارند از سوی دیگر فروش دلار توسط دلال‌ها به کمترین حد ممکن رسیده و بسیاری از آن‌ها ادعا می‌کنند، دلاری برای فروش ندارند. به گفته یکی از افراد مبادله کننده ارز در تهران، اکثر معاملات‌ ارز در روز جاری مابین دلال‌ها صورت گرفته و افراد عادی نقش زیادی در معاملات امروز نداشته‌اند. همچنین فشار تقاضای دلار قدرت بیشتری از عرضه دارد و عملا کسی فروشنده ارز نیست. لازم به تاکید است، اختلاف قیمت خرید و فروش دلار توسط صرافی‌های رسمی به کمترین میزان خود در طول هفته گذشته رسیده است. مشروح قیمت‌ ارز و سکه در روز سه شنبه ۳۰ دی ماه سال جاری به شرح جدول ذیل است: ۲۲۳۲۲۷
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | طلا | بازار | تهران | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


چون به FATF نپیوسته ایم باید با بانکهای زیرپله ای چین معامله کنیم
آیا ایران می‌خواهد با جهان تجارت کند؟ آیا می‌خواهیم با نظام اقتصاد ی جهان تعامل داشته باشیم؟

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد
­وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی «حمیدرضا مومنی ازندریانی» را به سمت «دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی» منصوب کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید