اکونومی نیوز / تکنولوژی

جزییات یک اقدام تاریخی: چطور توییتر تصمیم به حذف ترامپ گرفت؟

کد خبر 85575 1399-10-30 18:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در روز ششم ژانویه، مدیر عامل توییتر در حال دورکاری در پلی‌نزی فرانسه بود که ناگهان یک تماس تلفنی در کارهای او وقفه ایجاد کرد.
جزییات یک اقدام تاریخی: چطور توییتر تصمیم به حذف ترامپ گرفت؟


در روز ششم ژانویه امسال، جک دورسی، مدیر عامل توییتر در حال دورکاری از یک جزیره شخصی در پلی نزی فرانسه بود، درست مثل هر سلبریتی دیگری که برای فرار از پاپاراتزی ها خودش را گم و گور می کند. ناگهان یک تماس تلفنی در کارهای او وقفه ایجاد کرد.
آن سوی خط ویجیا گادی بود، وکیل ارشد و متخصص امنیت توییتر، و با خود یک خبر از جهان واقعی آورده بود. او گفت که خودش و دیگر مدیران ارشد کمپانی تصمیم گرفته اند اکانت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، را به صورت موقت محدود کنند تا او دیگر قادر به ارسال پستی نباشد که شاید بعد از حمله شورشیان به ساختمان کنگره آمریکا در همان روز، منجر به گسترش خشونت شود.
آقای دورسی از چنین کاری نگران بود، حداقل این چیزی است که دو منبع آگاه از جزییات این تماس تلفنی می گویند. برای چهار سال، او در مقابل خواسته لیبرال ها و دیگران برای بستن اکانت آقای ترامپ مقاومت کرده و این بحث را پیش کشیده بود که توییتر پلتفرمی برای سخنرانی آزادانه رهبران جهان است، حتی اگر دست به سخنوری های شنیع بزنند. اما او تصمیمات مربوط به مدیریت محتوا را همواره به خانم گادی ۴۶ ساله سپرده بود و باز هم چنین کاری کرد.
آقای دورسی ۴۴ ساله، تردید خود را عمومی نکرد. روز بعد، او چند توییت که خواستار محافظه کاری در ماجرای ممنوعیت دائمی آقای ترامپ از توییتر شده بودند را لایک و بازنشر کرد. سپس در بازه ۳۶ ساعت بعدی، توییتر نه تنها اکانت آقای ترامپ را به حالت تعلیق درآورد، بلکه به صورت دائمی مسدودش کرد و به این ترتیب رییس جمهور آمریکا دیگر قادر به استفاده از پلتفرمی نبود که از آن برای برقراری ارتباط سانسور نشده با نه فقط ۸۸ میلیون فالوئرش، بلکه تمام جهان بهره می برد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | جهان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


مصوبه مجلس: وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۰ است
آذری جهرمی در کانال خود نوشت: وزارت ارتباطات مکلف است تا پایان سال ۱۴۰۰ شبکه ملی اطلاعات را «اجرا» کند. این خلاصه یک بند از مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ است.

تامین امنیت غذایی با «بیوتکنولوژی سبز» / رونق کشاورزی با بازگشت «گیاهان فراموش شده»
رئیس بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: «بیوتکنولوژی سبز» می‌تواند با ارائه راهکارهای فناورانه به تأمین امنیت غذایی کشور کمک کند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید