اکونومی نیوز / اجتماعی

کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه ای دمای هوا در شمال و شمال شرقی

کد خبر 85489 1399-10-30 16:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دمای هوا از امروز تا شنبه در غالب مناطق کشور به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت و بیشترین مقدار کاهش دما در شمال شرق و شرق بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.
کاهش ۱۵ تا ۲۰ درجه ای دمای هوا در شمال و شمال شرقی

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز بارش برف و باران گاهی همراه با وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان و به‌صورت پراکنده در گیلان و مازندران روی خواهد داد.
فردا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان، ایلام، گیلان و مازندران بارش پیش‌بینی می‌شود.
پنجشنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه‌های جنوبی البرز، غرب، شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و شمالی و بخش‌هایی از مرکز کشور و روز جمعه در شمال شرق کشور بارش رخ خواهد داد.
طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف پیش‌بینی می‌شود همچنین با توجه به بارش برف و وزش باد شدید در شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز کولاک برف و در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی ریزش بهمن دور از انتظار نیست.
با توجه به نفوذ توده هوای سرد، دمای هوا از امروز تا شنبه در غالب مناطق کشور به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت و بیشترین مقدار کاهش دما در شمال شرق و شرق بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد، در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد و در غرب، مرکز و بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
از امروز تا آخر هفته دریای خزر و طی این مدت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.
پنجشنبه سرعت وزش باد در سطح کشور افزایش می‌یابد و در مرکز و نوار شرقی کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در جهان
آمار جهان یِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۱۵ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۹۸۱ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۷۹۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

باران، برف و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور از امروز
مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور، از بارش برف در برخی استان‌های کشور طی روزهای آینده خبر داد.

پیشگیری از گسترش سرطان ریه با جینسینگ قرمز
جینسینگ، داروی طبیعی قدیمی و از داروهای اصلی طب آسیایی است. درحالی‌که این ریشه گیاه دارای چندین استفاده به‌عنوان مکمل غذایی است، (با چند اصلاح در این گیاه) می‌تواند از گسترش سرطان نیز جلوگیری کند.

چگونه از آسیب به شنوایی جلوگیری کنیم؟
کم شنوایی یا ناشنوایی علاوه بر تمام مشکلات ارتباطی که می‌تواند برای فردی که به آن دچار است ایجاد کند، هزینه‌های زیادی هم دارد اما خبر خوب این است که بیش از ۵۰ درصد موارد کم شنوایی و ناشنوایی قابل پیشگیری هستند،


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید