اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

جانت یلن: آمریکا باید قدرتمند عمل کند وگرنه با رکود روبرو می‌شود

کد خبر 85241 1399-10-30 09:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جانت یلن نامزد وزارت خزانه‌داری در متن شهادت خود که امروز مقابل کمیته مالی مجلس سنای آمریکا قرائت می‌کند،نوشته: آمریکا به سوی یک رکود اقتصادی بزرگ پیش می‌رود مگر این که ما قدرتمند عمل کنیم.
جانت یلن: آمریکا باید قدرتمند عمل کند وگرنه با رکود روبرو می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، طبق گزارش ان‌بی‌سی نیوز، جانت یلن نامزد وزارت خزانه‌داری جو بایدن در متن آماده شده برای شهادت خود که امروز مقابل کمیته مالی مجلس سنای آمریکا قرائت خواهد کرد، آورده است: آمریکا به سوی یک رکود اقتصادی بزرگ پیش می‌رود مگر اینکه ما قدرتمند عمل کنیم.
یلن در متن شهادت خود آورده است: نه من و نه رئیس‌جمهور منتخب بدون اینکه متوجه سطح بدهی سنگین آمریکا باشیم این بسته مالی را پیشنهاد نداده‌ایم. اما در وضعیت کنونی و با توجه به اینکه نرخ بهره در پایین‌ترین سطح تاریخ است، هوشمندانه‌ترین کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم این است که قدرتمند و بزرگ عمل کنیم.
«من معتقدم در بلندمدت سود این بسته بسیار بیشتر از هزینه‌های آن خواهد بود.»
در همین حال وال‌استریت ژورنال هم گزارش داد: یلن در سخنرانی روز سه‌شنبه خود تصریح خواهد کرد که آمریکا به دنبال ضعیف‌تر کردن دلار نیست.


کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


واشنگتن بر واردات آلومینیوم ۱۸ کشور تعرفه بست
وزارت تجارت آمریکا اعلام کرد پس از انجام تحقیقات آنتی‌دامپینگ و مبارزه با سوبسید، که در دولت ترامپ آغاز شده بود، بر واردات آلومینیوم از ۱۸ کشور تعرفه وضع کرده است.

قیمت گوشت قرمز کاهش می‌یابد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به انباشت دام از دو روز پیش و کاهش قیمت گوشت قرمز، انتظار می‌رود این کاهش قیمت در هفته آینده نمود بیشتری داشته باشد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید