اکونومی نیوز / سیاسی

تصمیم برای تعویق انتخابات پارلمانی عراق تأسف‌بار است

کد خبر 84864 1399-10-29 11:45
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک تحلیلگر عراقی به بیانیه اخیر کمیساریای عالی برگزاری انتخابات واکنش نشان داد و گفت: تصمیم کمیساریای عالی برای تعویق ۴ ماهه انتخابات تأسف بار است.
تصمیم برای تعویق انتخابات پارلمانی عراق تأسف‌بار است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، «عامر الکبیسی» تحلیلگر عراقی به بیانیه اخیر کمیساریای عالی انتخابات عراق که در آن خواستار تعویق ۴ ماهه انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور شده بود، واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تأکید کرد: متأسفانه کمیساریای عالی انتخابات قصد دارد تا برگزاری انتخابات را ۴ ماه دیگر به تأخیر بیندازد! این تأخیر در برگزاری انتخابات، تأسف‌بار است و اعتماد به انتخابات را سست می‌کند.
این تحلیلگر عراقی در ادامه تصریح کرد: طبیعی است که ما مخالف تعویق برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام باشیم زیرا کمیساریای عالی انتخابات تاکنون هیچ پاسخ موجه و قانع کننده‌ای در این خصوص نداده است.
کمیساریای عالی انتخابات عراق شب گذشته پیشنهاد به تعویق افتادن زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور را مطرح کرد. کمیساریای عالی انتخابات عراق در توضیح تصمیم خود اعلام کرد که این درخواست با توجه به پایان مدت تعیین شده برای ثبت نام ائتلاف‌های سیاسی و کم بودن تعداد این ائتلاف‌ها صورت گرفته است تا زمینه و فرصت برای ثبت نام نامزدهای بیشتر مهیا و سالم بودن انتخابات تضمین شود.
درحالی که دفتر نخست‌وزیری عراق تاریخ ۶ ماه میلادی ژوئن (۱۶ خرداد) را برای برگزاری انتخابات پارلمانی در نظر گرفته است؛ کمیساریای عالی انتخابات عراق گفته که ترجیح می‌دهد این تاریخ به ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر) موکول شود.

کلمات کلیدی » عراق | وزیر | خرداد | انتخابات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


آخرین فرصت پرداخت جریمه غایبان خدمت وظیفه مشخص شد
مجلس در مصوبه‌ای مقرر کرد که افرادی که باقیمانده جریمه غیبت بیش از ۸ سال از خدمت وظیفه عمومی خود را تا پایان سال ۱۴۰۰ تسویه نکنند، مشمول غایب محسوب و به خدمت وظیفه عمومی اعزام می‌شوند.

ابطال گواهی فوت ۹ خدمه سانچی
دلیل مهمی که خانواده‌ها فوت را قبول ندارند، به بیش از هزار و ۲۰۰ تماسی بازمی‌گردد که فرد تماس‌گیرنده از خصوصی‌ترین شماره‌ها تماس گرفته بود و درخواست کرده به صاحب شماره‌ها اطلاع دهند که «ما زنده‌ایم».


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید