اکونومی نیوز / تکنولوژی

استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می کند

کد خبر 84524 1399-10-28 10:56
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پس از آنکه مشخص شد ۱۳ سالمند نروژی به دلیل عوارض جانبی ناشی از واکسن فایزر فوت کرده اند، استرالیا به سرعت خواستار اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی شرکت تولید کننده شده است.
استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ای بی سی، پس از فوت ۲۳ نفر در نروژ در پی تزریق واکسن کووید ۱۹ شرکت فایزر و انتشار هشدار توسط دولت این کشور، اکنون مقامات استرالیا در جستجوی اطلاعات بیشتری درباره این واکسن هستند.
طبق اخبار منتشر شده تاکنون ۲۳ مورد مرگ افراد سالمند در نروژ پس از دریافت واکسن فایزر ثبت شده است. کالبد شکافی نشان داد ۱۳ مورد آن به عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن مربوط است. این در حالی است که آژانس دارویی نروژ هفته گذشته اعلام کرد در کل ۲۹ مورد عارضه جانبی پس از تزریق واکسن مذکور ثبت شده که ۱۳ مورد فوتی نیز جزو آنها می‌باشد.
تمام موارد فوتی مربوط به افراد بالای ۸۰ سال و در خانه‌های سالمندان روی داده است. اکنون پزشکان این کشور اسکاندیناویایی باید دریافت کنندگان واکسن فایزر را به دقت بررسی کنند.
این در حالی است که دولت استرالیا تاکنون ۱۰ میلیون دوز از واکسن فایزر سفارش داده است. در همین راستا گرگ هانک وزیر بهداشت فدرال این کشور اعلام کرد به سرعت مشغول جستجو برای اطلاعات بیشتری در این باره است.
او گفت: امروز با مقامات بهداشتی استرالیا تماس گرفتم و از آنها درباره شرکت و همچنین سازمان قانونگذار پزشکی نروژ اطلاعات بیشتری خواستم. ماریسا پاین وزیر امورخارجه به دپارتمان امورخارجه و تجارت دستور داده تا در این خصوص به طور مستقیم از دولت نروژ مشاوره دریافت کنند.
این درحالی است که تاکنون حدود ۳۳ هزار نفر در نروژ در مقابل کووید ۱۹ واکسینه شده‌اند. سازمان قانونگذار پزشکی این کشور تب و حالت تهوع را به عنوان مواردی ذکر کرده که به مرگ برخی بیماران سالمند با وضعیت سلامتی شکننده منجر شده است.

کلمات کلیدی » طلا | وزیر | بهداشت | واکسن | کووید19 |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


مصوبه مجلس: وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۰ است
آذری جهرمی در کانال خود نوشت: وزارت ارتباطات مکلف است تا پایان سال ۱۴۰۰ شبکه ملی اطلاعات را «اجرا» کند. این خلاصه یک بند از مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ است.

تامین امنیت غذایی با «بیوتکنولوژی سبز» / رونق کشاورزی با بازگشت «گیاهان فراموش شده»
رئیس بخش تحقیقات فیزیولوژی مولکولی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: «بیوتکنولوژی سبز» می‌تواند با ارائه راهکارهای فناورانه به تأمین امنیت غذایی کشور کمک کند.

تمام مدارک تحصیلی از سال ۸۵ در سامانه‌ استعلام ثبت شد
وزارت ارتباطات از جمع آوری و ثبت تمامی مدارک تحصیلی که از سال ۱۳۸۵ به بعد صادر شده است، در سامانه‌ استعلام مدارک تحصیلی خبر داد.

اسناد مربوط به آب، خاک، اقلیم و منابع طبیعی بررسی شد
اسناد مربوط به آب، خاک، اقلیم و منابع طبیعی در جلسه کمیسیون تدوین سند ملی امنیت غذایی دانش بنیان بررسی شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید