اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش رسانه‌های خارجی به اقتدار دریایی ایران ۲ ناو قدرتمند جدید ایران را بشناسید حضور همزمان ناوهای ایران و آمریکا در جنوب

کد خبر 84468 1399-10-28 03:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
برخی رسانه‌های خارجی به این نمایش اقتدار ایران واکنش نشان داده اند. عرب نیوز در گزارشی رزمایش اقتدار و الحاق دو ناوبندر به نیروی دریایی را مرتبط به فعالیت‌های اخیر آمریکا در خلیج فارس دانست.
واکنش رسانه‌های خارجی به اقتدار دریایی ایران  ۲ ناو قدرتمند جدید ایران را بشناسید حضور همزمان ناوهای ایران و آمریکا در جنوب


، الحاق دو ناوبندر به نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران باعث واکنش رسانه های خارجی شده است.
صبح چهارشنبه بود که ناوبندر مکران و ناو موشک انداز زره با حضور سردار سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش به ناوگان جنوب نداجا ملحق شدند.
ناوبندر مکران، بزرگترین شناور نظامی کشور است که با تلاش متخصصان مجموعه کارخانجات نیروی دریایی راهبردی ارتش به یکی از بزرگترین ناوبندر های بالگردبر تبدیل شده تا پشتیبانی از ناوگروه های این نیرو در آب های دور دست به ویژه منطقه شمال اقیانوس هند، تنگه باب المندب و دریای سرخ را بر عهده داشته باشد.
الحاق ناوموشک انداز زره با قابلیت مانور و سرعت بالا به ناوگان جنوب نداجا امکان حراست از آبهای تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را فراهم می آورد.
همزمان، رزمایش دریایی اقتدار نیز در مکران و اقیانوس هند آغاز شده است. طبق گزارش روابط عمومی ارتش، در نخستین مرحله این رزمایش که به صورت غیرمترقبه برگزار شد، یگان های سطحی، زیرسطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش به منطقه عمومی رزمایش گسترش یافتند تا در ادامه تمرینات تخصصی خود را برابر سناریو از پیش تعیین شده به انجام برسانند.
شلیک انواع موشک های کروز دریایی سطح به سطح، شلیک اژدر از زیردریایی های بومی نیروی دریایی ارتش، تمرینات تخصصی تیم های عملیات ویژه در ساحل و دریا و همچنین انجام عملیات پهپادی و جنگال نیز بخش های دیگری از این رزمایش است.
واکنش رسانه های خارجی؛ عرب نیوز: ایران به اتفاقات اخیر واکنش نشان داد

حالا برخی رسانه های خارجی به این نمایش اقتدار ایران واکنش نشان داده اند. عرب نیوز در گزارشی رزمایش اقتدار و الحاق دو ناوبندر به نیروی دریایی را مرتبط به فعالیت های اخیر آمریکا در خلیج فارس دانست.
البته نویسنده معتقد است ریشه تنش اخیر به سال ۲۰۱۸ باز می گردد که ترامپ از برجام خارج شده و تحریم های سنگین علیه ایران را بازگرداند. بعد از این بود که ایران شروع به از سرگیری فعالیت هسته ای کرد و گام به گام از برجام دور شد. این اتفاقات زمینه ساز رقابت ایران و آمریکا در خلیج فارس شد تا جایی که دو کشور را تا آستانه جنگ در ابتدای سال جاری نیز پیش برد.
عرب نیوز معتقد است فعالیت اخیر ایران دقیقا واکنشی است به فعالیت دریایی ضد ایرانی امریکا و ورود ناوها و زیردریایی آمریکایی به خلیج فارس. قانون اخیر مجلس مبنی بر از سرگیری غنی سازی ۲۰درصد، مانور دریایی اخیر ایران و به خصوص توقیف کشتی کره ای نیز همه مربوط به تنش های اخیر است.
این رسانه همچنین بر فعالیت های ضد ایرانی اخیر آمریکا از جمله اظهارات مایک پمپئو تاکید دارد که ایران را متهم به ارتباط با القاعده کرد.
عرب نیوز یک نشریه انگلیسی زبان است که در عربستان سعودی روزانه منتشر می شود. هشام حافظ یکی از مؤسسان این روزنامه است. با توجه به همین نکته مشخص می شود که لحن عرب نیوز درباره توان نظامی ایران چگونه است.
این رسانه به صراحت از قدرت نمایی ایران ترسیده و به خصوص نسبت به مانور ایران در آب های جنوب و نزدیک عربستان نگران است. از این جهت، مطالب و گزارش های بسیاری را بعد از هر فعالیت دریایی ایران نوشته و منتشر می کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | عربستان سعودی | دونالد ترامپ | مایک پومپئو | مجلس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


بازیگران انتخابات 1400 را بیشتر بشناسید از بگم‌بگم‌های احمدی‌نژاد تا میام‌نمیام قالیباف
در حالی که کمتر از چهار ماه به انتخابات خرداد ۱۴۰۰ باقی مانده اما تنور این انتخابات هنوز گرم نیست. با بازیگران این میدان که باید برای گرم شدن این تنور تلاش کنند، آشنا شوید.

سایه شوم بدعهدی آمریکا بر روند صلح در افغانستان
هرچند توافق ۲۰۲۰ دولت آمریکا با طالبان ظاهراً نخستین گام در مسیر دستیابی به صلح در افغانستان است، اما چالش اصلی ادامه مذاکرات بین الافغانی جهت حصول توافق بر سر آینده این کشور است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید