اکونومی نیوز / راه و مسکن

مخالفت با آگهی فروش خانه مردم از اقدام ملی مسکن استقبال کردند

کد خبر 83543 1399-10-24 21:05
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر راه و شهرسازی، مقابله با واسطه‌ها را علت مخالفت وزارتخانه با درج آگهی فروش خانه دانست و گفت: بسیاری واسطه‌ها قیمت‌های بی‌پایه و اساسی را در آگاهی‌ها عرضه و به التهاب دامن می‌زدند.
مخالفت با آگهی فروش خانه مردم از اقدام ملی مسکن استقبال کردند


محمد اسلامی عصر چهارشنبه در بدو ورود به استان سمنان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه درج آگهی برای فروش خانه مبنایی ندارد، گفت: چند ماهی است که آرامشی به بازار مسکن وارد شده و این خواسته ما بود که دستگاه قضائی به این موضوع ورود کند تا از انتشار و درج آگهی فروش خانه جلوگیری شود.
وی افزود: مالکان این نوع آگاهی ها را نمی دهند بلکه واسطه ها این کار را می کنند و قیمت های بی پایه و اساسی را مطرح و در جامعه التهاب ایجاد می کنند لذا با کمک مجلس ساز و کار مناسبی در این مورد اندیشیده می شود که پول های سرگردان و سرمایه ها به سمت مسکن نیاید زیرا مسکن کالای مصرفی مورد نیاز مردم است.
وزیر راه در ادامه با بیان اینکه طرح سمنان – فیروزکوه یکی از طرح های حائز اهمیت برای ما است و در دستور کار ما قرار دارد، بیان کرد: این طرح مطالبه مردمی است که با تأخیر نیز روبرو بوده که از این ۶۵ کیلومتر مسیر، ۲۰ کیلومتر به بهره برداری خواهد رسید که ۱۰ کیلومتر در حوزه استان سمنان و ۱۰ کیلومتر در استان تهران خواهد بود و مابقی آن نیز در دست اجرا است و مطالعه آن به اتمام رسیده و مناقصه آن به زودی برگزار می شود تا بتوانیم ظرف سه سال شاهد اتمام آن باشیم.
اسلامی با بیان اینکه همزمان از سازمان راهداری خواسته ایم تا بهسازی و ایمن سازی متفاوتی درباره این مسیر انجام دهد تا مردمی که از این مسیر عبور می کنند، بتوانند از خدمات بهره مند شوند، گفت: اعتبار بخش باقی مانده جاده فعلاً برای ۴۴ کیلومتر باقی مانده ۳۰۰ میلیارد تومان است که قیمت تمام شده آن بیشتر نیز می شود که امیدواریم از منابع بودجه و هم منابع تسهیلاتی بانک ها برای این طرح اعتبار بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه طرح اقدام ملی با توجه به سامانه اطلاعات که به خصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارد به خوبی در بخش پالایش پیش می رود، بیان کرد: از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری که در نوبت های اول و دوم این طرح ثبت نام کردند تا امروز ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند که همه آنها پوشش داده شده و پروژه برای آنها تعریف شده است.
وزیر راه افزود: در مرحله جدید نیز در ۱۸۳ شهر ۱۳۱ هزار نفر ثبت نام کرده اند که این امر نشان می دهد تقاضای واقعی در راستای مسکن ملی صورت گرفته و با پالایشی که انجام شده امیدواریم این افراد نیز بتوانند صاحب خانه شوند زیرا برایشان پروژه های خوبی تعریف می شود.
اسلامی همچنین تصریح کرد: از بابت ساز و کارها و برنامه های اجرایی وضعیت خوبی برای تولید مسکن برای جامعه هدف وجود خواهد داشت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | بازار | مسکن | پول | تسهیلات |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید