اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

بهره‌مندی از دانش‌بنیان‌ها؛ اولویت نخست شرکت انتقال گاز

کد خبر 83531 1399-10-24 19:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران بر حمایت از شرکت‌های داخلی برای دانش‌اندوزی و توانمندسازی در تعمیرات خطوط لوله انتقال گاز تأکید کرد.
بهره‌مندی از دانش‌بنیان‌ها؛ اولویت نخست شرکت انتقال گاز

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، مهدی جمشیدی‌دانا در دیدار با پیمانکاران پیگرانی هوشمند که در محل ساختمان شرکت انتقال گاز برگزار شد، با بیان اینکه سالانه امکان پیمان‌سپاری ۵ هزار کیلومتر پیگرانی هوشمند خطوط لوله فشار قوی گاز وجود دارد، گفت: استفاده از تجربه و دانش شرکت‌های بومی و دانش‌بنیان، اولویت نخست این شرکت است.
وی افزود: این شرکت رتبه نخست کیفیت، سرعت و دقت در اجرای پیگرانی هوشمند را میان شرکت‌های نفتی و گازی دارد و انجام یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند در چهار ماه امسال نشان‌دهنده توان علمی و تخصصی کارشناسان مجموعه شرکت انتقال گاز است که می‌توان گفت در این زمینه رکورد تازه بین‌المللی ثبت شده است.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز در ادامه پیمانکاران را شریک تجاری دانست و تصریح کرد: شرکت انتقال گاز ایران به‌عنوان بهره‌بردار برای استفاده از دانش، تجربه، رشد و بالندگی شرکت‌های دانش‌بنیان آمادگی کامل دارد و شرکت‌های داخلی نیز باید صلاحیت و تجهیزات خود را ارتقا دهند.
جمشیدی‌دانا با بیان اینکه بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز در سطح کشور وجود دارد، اظهار کرد: از این مقدار ۳۵ هزار کیلومتر قابلیت پیگرانی هوشمند دارد که بر اساس دستورعمل‌ها و اولویت‌بندی‌ها، هر خط لوله باید بینپنج تا هفت سال پیگرانی شود.
وی وظیفه شرکت انتقال گاز ایران را انتقال و فشار افزایی گاز طبیعی از مبادی تولید به مبادی تعیین‌شده مصارف داخلی و پایانه‌های صادراتی عنوان کرد و گفت: ۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند در اواخر امسال و اوایل سال ۱۴۰۰ پیمان‌سپاری می‌شود و هدف ما جلوگیری از خروج ارز و سرمایه از کشور و توانمندسازی شرکت‌های داخلی است و امیدواریم روز به روز تأثیرگذاری بیشتر پیمانکاران و سازندگان داخلی در توسعه و آبادانی کشورمان را شاهد باشیم.
مدیرعامل شرکت انتقال گاز با بیان اینکه پیگرانی هوشمند، بازرسی فنی خطوط لوله است که نتیجه آن گزارش پیگرانی است، یادآور شد: معیارهای ارزیابی مالی، تجربه و دانش و حسن سابقه از مهم‌ترین ارزیابی و ملاک انتخاب پیمانکاران است.

کلمات کلیدی » ایران | نفت | صادرات |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


حقوق کارمندان ۲۵ درصد افزایش می‌یابد
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، حقوق کارکنان کشوری و لشکری در سال آینده ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند.

بازار ارز در چه وضعیتی به سر می‌برد؟
اقتصاد کلانایرنا نوشت: با وجود روان بودن جریان خرید و فروش در بازار امروز ارز، دلالان نسبت به آینده قیمت‌ها تردید داشته و منتظر تحولات مربوط به سیاست خارجی بودند تا ببینند که چه اتفاقی رخ خواهد داد، هر چند که به نظر آنها احتمال افت بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.

نرخ تورم دی ماه به ۳۲.۳ درصد رسید/ تورم ماهانه کاهشی شد
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم سالانه دی ماه به ۳۲.۲ و نرخ تورم ماهانه دی ماه به ۱.۸ درصد رسیده است.

آمادگی نسل نو تأسیسات تقویت فشار گاز برای عبور از فصل سرما
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از آمادگی کامل نسل نو تأسیسات تقویت فشار گاز برای عبور از فصل سرما خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید