اکونومی نیوز / تکنولوژی

حمله جدید الون ماسک به عملکرد شبکه های اجتماعی در آمریکا

کد خبر 83474 1399-10-24 17:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر ارشد اجرایی تسلا پس از قطع سرویس آمازون برای شبکه اجتماعی پارلر در توئیتی نسبت به حذف این شبکه اجتماعی واکنش نشان داد.
حمله جدید الون ماسک به عملکرد شبکه های اجتماعی در آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، الون ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس و تسلا پس از ممنوعیت شبکه اجتماعی پارلر توسط آمازون در توئیتی به شرکت‌های فناوری بزرگ حمله کرده و به نوعی عملکرد شبکه‌های اجتماعی را در این زمینه مورد انتقاد قرار داده است.
او در پاسخ به یک توئیت درباره ممنوعیت حساب کاربری دونالد ترامپ در توئیتر و فیس بوک نوشت: بسیاری از مردم از اینکه شرکت‌های فناوری ساحل غربی خود را به عنوان یک داور «آزادی بیان» در نظر می‌گیرند و عمل می‌کنند، ناراضی خواهند بود.

این پیام در پاسخ به توئیت یکی از کاربران این پلتفرم با این محتوا بود: شرکت‌های فناوری ساحل غربی باید بین مسدود کردن نفرت پراکنی و مسدود کردن پیام‌هایی که از آنها نفرت دارند، تمایز قائل شوند.
همچنین ماسک در پاسخ به او نوشته بود: این یک تمایز بسیار مهم است.
مدیر ارشد اجرایی تسلا در حالی نسبت به این رویداد واکنش نشان داد که آمازون روز دوشنبه پلتفرم پارلر را از سرویس‌های وب خود حذف کرد. این اپلیکیشن محلی برای تجمع و اشتراک گذاری پست‌های طرفداران ترامپ است.
با این اقدام آمازون پارلر عملاً غیرفعال شده و تا زمانیکه نتواند یک میزبان دیگر بیابد، خارج از دسترس خواهد بود.
پیش از این نیز اپل و گوگل، اپلیکیشن‌های پارلر را از فروشگاه‌های آنلاین خود حذف کرده بودند. حذف پارلر از سوی این سه شرکت در حالی اتفاق می‌افتد که از این پلتفرم برای هماهنگی حمله به کنگره آمریکا در هفته گذشته استفاده شده بود.

کلمات کلیدی » آمریکا | ماسک |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


سه دلیل برای استفاده از ساعت‌های هوشمند هوآوی
سخت‌افزاربا رشد تکنولوژی در زمینه تولید محصولات دیجیتال، با گذشت زمان و با سرعت بسیار زیادی، محصولات هوشمند دیجیتال راه خود را به زندگی ما باز می‌کنند. کنار رشد خارق‌العاده گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر، ساعت‌های هوشمند نیز معرفی شدند که به نحوی مکمل عملکرد گوشی هوشمند بوده یا با ارائه کارایی‌هایی خاص توجه کاربران را جلب کردند.  

توانمندی‌های صنعتی به چرخه تولید می‌رسد
ستاد توسعه فناوری نانو چالشی را برگزار می کند که در راستای تبدیل ستاپهای آزمایشگاهی از دل تحقیقات پژوهشی است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید