اکونومی نیوز / بازار و تجارت

واکسن کرونا و سود ۳۴ میلیون پوندی شرکت دارویی نوواکس

کد خبر 83472 1399-10-24 17:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ایسنا/خراسان رضوی با ورود واکسن کووید-۱۹ نوواکس (Novavax) به آزمایش‌های مرحله آخر، روسای ارشد این شرکت دارویی ۳۴ میلیون پوند سود از تولید واکسن بالقوه کووید-۱۹ خود کسب کردند.
واکسن کرونا و سود ۳۴ میلیون پوندی شرکت دارویی نوواکس


مدیر اجرایی نوواکس، استنلی سی ارک و سه نفر از همکاران ارشد وی، سهام خود را در یک سری معاملات از ابتدای سال ۲۰۲۰ خالی کردند و سرمایه خود را با رشد تقریبا ۳۰۰۰ درصدی سهام افزایش دادند.
ارک در سال ۲۰۲۰ سهام خود را به ارزش ۶.۴ میلیون پوند فروخت (تقریبا چهار برابر ارزش این شرکت درمجموع پنج سال گذشته) به این معنی که شرکت مذکور بالغ بر ۲۰ درصد از سهام خود را فروخته است، مدیر بازرگانی شرکت، جان تریزینو ۹.۶ پوند سهام نقد کرد و رئیس تحقیق و توسعه نوواکس، گرگ گلن حدود ۹.۹ میلیون پوند و مدیر حقوقی شرکت، جان هرمان نیز به میزان هشت میلیون پوند سهام فروخت.
این ارقام در حالی منتشر شده است که نوواکس همچنان به دنبال تایید واکسن خود است.
کارفرمایان شرکت فایزر (Pfizer) و شرکت جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) که شرکت های واکسن های رقیب محسوب می شوند نیز به ترتیب ۷.۴ میلیون و ۲.۹ میلیون پوند سهام به فروش رساندند.
به گفته گروه ناظر Accountable.US، مدیران شرکت مدرنا (Moderna)، شرکت دیگری که اخیرا مجوز استفاده اضطراری واکسن کرونا دریافت کرده است، سهام خود را به ارزش ۱۲۲ میلیون پوند فروخته است.
شایان ذکر است که نوواکس به طور جداگانه بیش از ۶۲ میلیون پوند حق اختیار سهام به مدیران ازجمله ۳۰ میلیون پوند به ارک اعطاء کرده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | سهام | حقوق | واکسن |از پرونده ها بخوانید
» تولید واکسن کرونا موجب تقویت غرور ملی شد
» تولید ۲۵.۵میلیون‌ دوز واکسن کرونا توسط شرکتهای ایرانی
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


سه دلیل برای استفاده از ساعت‌های هوشمند هوآوی
سخت‌افزاربا رشد تکنولوژی در زمینه تولید محصولات دیجیتال، با گذشت زمان و با سرعت بسیار زیادی، محصولات هوشمند دیجیتال راه خود را به زندگی ما باز می‌کنند. کنار رشد خارق‌العاده گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر، ساعت‌های هوشمند نیز معرفی شدند که به نحوی مکمل عملکرد گوشی هوشمند بوده یا با ارائه کارایی‌هایی خاص توجه کاربران را جلب کردند.  

توانمندی‌های صنعتی به چرخه تولید می‌رسد
ستاد توسعه فناوری نانو چالشی را برگزار می کند که در راستای تبدیل ستاپهای آزمایشگاهی از دل تحقیقات پژوهشی است.

نقشه برداری از کف اقیانوس‌ها با قایق‌های خودران
یک شرکت سازنده پهپاد در سان فرانسیسکو از تولید قایق‌های خودران ۲۲ متری برای نقشه برداری از کف دریاها و اقیانوس‌ها خبر داده است.

وزیر ارتباطات بازجویی شد/ دستور آزادی با قرار التزام
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات از بازجویی آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه و صدور دستور آزادی وی با قرار التزام خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید