اکونومی نیوز / راه و مسکن

تعیین اجاره دلاری ممنوع است برخورد با هرنوع تخلف در بازار مسکن و اجاره

کد خبر 83441 1399-10-24 16:05
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: با هر نوع تخلف در بازار مسکن و اجاره از جمله دریافت سکه و دلار به جای اجاره برخورد خواهیم کرد.
تعیین اجاره دلاری ممنوع است برخورد با هرنوع تخلف در بازار مسکن و اجاره


مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه خرداد ماه امسال دولت و بانک مرکزی اعلام کردند که قیمت ها ۴۸ درصد افزایش یافته، اما این در حالی است که در همان دوره قیمت تنها ۸ تا ۱۲ درصد افزایش یافته بود، اظهار کرد: هم اکنون قیمت ها در کف بازار ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته و این در حالی است که طبق گفته بانک مرکزی قیمت ها ۱۰۰ درصد افزایش یافته و در ماه گذشته تنها یک درصد قیمت کاهش یافته است.
به گفته رئیس اتحادیه مشاور املاک توضیح داد: قیمت ها تنها در یک منطقه کاهش نیافته بلکه این کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی در بین تمامی مناطق بوده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در برخی از آمار ها اعلام می شود که قیمت مسکن در یک منطقه در مقایسه با مناطق دیگر بیشتر کاهش یافته که به عقیده بنده این اظهار نظر ها و آمار ها خود باعث تشدید قیمت ها می شود و نباید به این موضوعات دامن زد، افزود: ما تمامی آمار ها را از کف بازار اعلام می کنیم و زمانی که مجوز صادر می کنیم از تمامی مشاوران املاک در مناطق مختلف قیمت ها را جویا می شویم.
خسروی تاکید کرد: کاهش میزان تولید مسکن در سال های گذشته و از سوی دیگر افزایش تقاضا باعث تشدید قیمت مسکن و ایجاد نوسان در یک بازه زمانی شد، اما خوشبختانه با کنترل قیمت ها و از همه مهم تر کاهش قدرت خرید مردم برای قیمت مسکن ما شاهد آن هستیم که در ماه گذشته بیش از ۱۰ تا ۱۵ درصد میانگین قیمت مسکن کاهش داشته است.
شهرداری اجازه ساخت و ساز در پشت بام ها را نمی دهدرئیس اتحادیه مشاوران املاک کشوری در ادامه همچنین به موضوع پشت بام فروشی هم اشاره کرد و گفت: مردم به هیچ عنوان به این شایعات توجه نکنند مگر شهرداری برای ساخت و یا فروش پشت بام مجوز می دهد؟ بنابراین نباید به این موضوعات توجه کرد.
او توضیح داد: شاید فردی در تابستان در پشت بام برای تفریح چند روزی چادر زده باشد بنابراین نباید این موضوع را به عنوان پشت بام فروشی و یا اجاره آن قلمداد کرد.
خسروی با بیان اینکه در یک بازه زمانی اعلام کردند که سکه و یا دلار به عنوان اجاره پرداخت می شود، من در همان زمان هم به صورت کامل با این موضوع برخورد کردم، تصریح کرد: با هرنوع تخلف و یا اقدام غیرمعقول درحوزه اجاره طبق ماده ۲۸ قانون اساسی برخورد می کنیم.
رئیس اتحادیه مشاوراملاک کشوری در پایان بیان کرد: بازارمسکن و بازار اجاره در یکی دو ماه گذشته دچار ثبات شده که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » دلار | ارز | بازار | بانک | بانک مرکزی | مسکن | دولت | مردم | آمار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


دوسوم زوج‌ها به علت گرانی مسکن قادر به خانه‌دار شدن نیستند
آمارهای رسمی موجود همچنین نشان می‌دهد در یک ‌سال گذشته تنها ۳۰ درصد از خانه‌اولی‌ها موفق به ورود به بازار و خرید مسکن شده‌اند و ۷۰ درصد از این متقاضیان پشت گیت‌های بازار به اجبار منتظر نشسته‌اند.

مشکل مسکن دهک ۱، ۲ و ۳ در تمام کشور حاد شده، در کلان‌شهرها حادتر حاشیه‌نشینی بسیار حاد در زاهدان و چابهار
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حتی مسکن مهر هم مشکل دهک‌های کم‌درآمد را حل نکرد، راه‌حل مسکن استیجاری است، چون اینها حتی کمترین آورده اولیه را هم ندارند که بدهند.

تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی در پایان بهمن خانه‌دار شدن خبرنگاران و هنرمندان در مسکن ملی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده امکان تغییر شهر برای متقاضیان مسکن ملی فراهم می شود، گفت: پاسخ استعلامات کسانی که در مرحله چهارم نام نویسی کردند، اواخر بهمن ماه اعلام می شود.

مسکن را آگهی گران کرد یا مدیریت ضعیف؟!
التهابات بازار مسکن دلایل مختلفی را دارد که البته اقشار مختلف کارشناسان حوزه مسکن نیز برخی دلایل را پررنگ‌تر از دیگری می‌دانند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید