اکونومی نیوز / سیاسی

چرا هیأت رئیسه یک هفته کاری برای حل مشکلات اقتصادی مردم تخصیص نمی‌دهد؟

کد خبر 82043 1399-10-21 14:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک نماینده مجلس در تذکر شفاهی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: چرا هیأت رئیسه در این ۸ ماه یک جلسه جامع و یک هفته کاری برای حل مشکلات اقتصاد ی مردم تخصیص نمی‌دهد و هر هفته برنامه‌های غیرضروری را در دستور کار قرار می‌دهد؟
چرا هیأت رئیسه یک هفته کاری برای حل مشکلات اقتصادی مردم تخصیص نمی‌دهد؟


«حسن لطفی» در نشست علنی امروز –یکشنبه_ در تذکر شفاهی اظهار کرد: ۲۲۹ روز از عمر مجلس یازدهم می گذرد و نمایندگان روزانه تذکر و اخطارهای متعددی می دهند که مشکلات اقتصادی و تورم افسارگسیخته سفره مردم را کوچک و سفره ثروتمندان را رنگین تر کرده است،یا قیمت مسکن، خودرو، ارز و سایر کالاها در این ۸ ماه چندین برابر شده است.
نماینده مردم رزن و درگزین تاکید داشت: چرا هیأت رئیسه در این ۸ ماه یک جلسه جامع و یک هفته کاری را برای حل مشکلات اقتصادی مردم تخصیص نمی دهد و هر هفته برنامه های غیرضروری را در دستور کار مجلس قرار می دهد هیات رییسه حداقل یک هفته کاری را به صورت شفاف برای رسیدگی به مشکلات اقتصادی مردم تخصیص دهد.
وی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیاست های غلط وزارت جهاد کشاورزی و عدم تثبیت قیمت محصولات کشاورزی از جمله افزایش بی رویه نهاده های دامی، کود، سموم و قیمت فوق العاده آنها ضررهای جبران ناپذیری را به اقتصاد کشاورزان وارد کرده است و از طرفی خانه های کارگری و عدم صدور مجوز برای فعالیت های کشاورزی در حاشیه شهرها و روستاها مردم را کلافه کرده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از وزارت جهاد کشاورزی خواست در خصوص وضعیت کشاورزان در راستای حفظ کرامت و ارتقای سطح معیشت آنها تصمیمی درست اتخاذ کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » خودرو |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


لحظه‌ تاریخی برای بایدن و برجام دو دلیلی که ایران به آمریکا اعتماد نمی‌کند کلک بحران هسته‌ای تا انتخابات ۱۴۰۰ کنده می‌شود؟
از نظر یک رسانه هندی، اکنون یک لحظه تاریخی برای رئیس جمهور امریکا است. جو بایدن باید هر چه سریع‌تر تصمیم بگیرد و تا فرصت از دست نرفته به جای درگیری با ایران و عملیات در خاورمیانه به برجام بازگردد.

تلاش سناتورهای آمریکا برای لغو اختیارات جنگی «جو بایدن»
دوتن از سناتورهای ایالات متحده لایحه‌ای را به صحن این مجلس ارائه کردند که هدف آن محدودسازی اختیارات رئیس جمهور جدید آمریکا برای بکارگیری نیروی نظامی است.

بعید می دانم FATF رای بیاورد دولت باید تعهد بدهد، اما حاضر نیست نامه رسمی به مجمع بفرستد
عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت باید نامه رسمی با امضا ارائه دهد و مسئولیت‌های اجرای FATF را برعهده بگیرد ولی تاکنون چنین کاری نکرده است.

بازیگران انتخابات 1400 را بیشتر بشناسید از بگم‌بگم‌های احمدی‌نژاد تا میام‌نمیام قالیباف
در حالی که کمتر از چهار ماه به انتخابات خرداد ۱۴۰۰ باقی مانده اما تنور این انتخابات هنوز گرم نیست. با بازیگران این میدان که باید برای گرم شدن این تنور تلاش کنند، آشنا شوید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید