اکونومی نیوز / سیاسی

داوطلبان ریاست جمهوری برنامه خود را به شورای نگهبان ارائه می‌دهند

کد خبر 81948 1399-10-21 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که شورای نگهبان سه ماه پیش از ثبت نام داوطلبان واجد شرایط ریاست جمهوری از او دعوت به عمل آورده تا سوابق و برنامه‌های داوطلبی را به این شورا ارائه دهد.
داوطلبان ریاست جمهوری برنامه خود را به شورای نگهبان ارائه می‌دهند


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه با ۱۹۱ رای موافق، ۲۳ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از ۲۵۵ نماینده حاضر ماده ۱۱ طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری  را تصویب کردند.
در این ماده آمده است: در راستای بند ۲_ ۱۰ سیاست های کلی انتخابات مبنی بر شناسایی اولیه توانایی و شایستگی داوطلبان، شورای نگهبان ۳ ماه پیش از صدور دستور شروع انتخابات ریاست جمهوری و در صورت مشخص شدن داوطلبی افراد می تواند از آنها دعوت به عمل آورده تا برنامه های آنان را بر اساس شرایط موضوع این قانون و شاخص های مورد نظر شورای نگهبان موضوع بند  ۵_ ۱۰ سیاست های کلی انتخابات بررسی نماید.
در تبصره این ماده آمده است؛ وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات کشور و سایر مراجع ذی صلاح مکلفند ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ درخواست اداره انتخابات شورای نگهبان یا در صورت لزوم هر یک از اعضای شورای نگهبان مدارک و یا سوابق مربوط به داوطلبان ریاست جمهوری را به صورت کامل تحویل نمایند.
تخلف از اجرای حکم این ماده توسط هر یک از مقامات و کارکنان دستگاه های ذکر شده مستوجب یکی از مجازات تعزیری درجه ۵ موضوع ماده قانون مجازات اسلامی در دادگاه صالح می باشد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید