اکونومی نیوز / سیاسی

آمریکا از لغو تمام محدودیت ها درباره رابطه با تایوان خبر داد

کد خبر 81809 1399-10-21 03:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تمام محدودیت هایی که پیش از این درباره رابطه با تایوان وضع شده بود، خبر داد.
آمریکا از لغو تمام محدودیت ها درباره رابطه با تایوان خبر داد

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تمام محدودیت‌هایی که این کشور پیش از این برای همکاری با تایوان اعمال کرده بود، خبر داد.
«مایک پمپئو» در بیانیه ای گفت: آمریکا طی دهه های گذشته محدودیت های داخلی پیچیده ای را برای همکاری با تایوان وضع کرده بود. ایالات متحده این محدودیت ها را به صورت یکجانبه و در راستای خوشامد رژیم کمونیست در پکن انجام داده بود اما دیگر نیازی به آن نیست.
وی افزود: من امروز اعلام می کنم که تمام این محدودیت های خود اعمال شده را برمی دارم. دستگاه های اجرایی باید تمام دستورالعمل های تماس مربوط به روابط با تایوان را که پیش از این توسط وزارت امور خارجه صادر شده بود باطل و بلا اثر بدانند.کلمات کلیدی » آمریکا | مایک پومپئو | وزیر | وزارت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


لحظه‌ تاریخی برای بایدن و برجام دو دلیلی که ایران به آمریکا اعتماد نمی‌کند کلک بحران هسته‌ای تا انتخابات ۱۴۰۰ کنده می‌شود؟
از نظر یک رسانه هندی، اکنون یک لحظه تاریخی برای رئیس جمهور امریکا است. جو بایدن باید هر چه سریع‌تر تصمیم بگیرد و تا فرصت از دست نرفته به جای درگیری با ایران و عملیات در خاورمیانه به برجام بازگردد.

تلاش سناتورهای آمریکا برای لغو اختیارات جنگی «جو بایدن»
دوتن از سناتورهای ایالات متحده لایحه‌ای را به صحن این مجلس ارائه کردند که هدف آن محدودسازی اختیارات رئیس جمهور جدید آمریکا برای بکارگیری نیروی نظامی است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید