اکونومی نیوز / تکنولوژی

پیام عجیب واتس‌اپ به کاربران: یا اطلاعات شخصی بدهید یا با واتس‌اپ خداحافظی کنید

کد خبر 81312 1399-10-19 15:43
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
واتس اپ یکی از محبوب‌ترین پیام رسان‌هایی است که به عنوان زیر مجموعه‌ای از شرکت فیس بوک، تحت سرپرستی مارک زاکربرگ فعالیت می‌کند. اکنون واتس اپ یک سیاست جدید در راستای حفظ حریم خصوصی را معرفی کرده است که از سوی برخی از کاربران نگران کننده ارزیابی شده است، چرا که بر اساس این سیاست، کاربران باید داده‌های شخصی خود را با فیس بوک به اشتراک بگذارند.
پیام عجیب واتس‌اپ به کاربران: یا اطلاعات شخصی بدهید یا با واتس‌اپ خداحافظی کنید


واتس اپ یکی از محبوب ترین پیام رسان هایی است که به عنوان زیر مجموعه ای از شرکت فیس بوک، تحت سرپرستی مارک زاکربرگ فعالیت می کند. اکنون واتس اپ یک سیاست جدید در راستای حفظ حریم خصوصی را معرفی کرده است که از سوی برخی از کاربران نگران کننده ارزیابی شده است، چرا که بر اساس این سیاست، کاربران باید داده های شخصی خود را با فیس بوک به اشتراک بگذارند.
یکی از علل اصلی جنجالی شدن این سیاست جدید را می توان این نکته دانست که شرکت واتس اپ در سال ۲۰۱۴ (در هنگام خرید توسط فیس بوک) وعده داده بود که هدف خود را روی کاهش دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران متمرکز خواهد کرد.

بر اساس قوانین پیشین واتس اپ، کاربران می توانستند با هر بار به روزرسانی واتس اپ، از اشتراک اطلاعات خود با فیس بوک انصراف دهند، اما از تاریخ ۸ فوریه برابر با ۲۰ بهمن، اگر کاربران با اشتراک اطلاعات خود با فیس بوک مخالف کنند، چاره ای به جز حذف نصب این پیام رسان نخواهند داشت. برخی از اطلاعاتی که واتس اپ در حال جمع آوری است و به اشتراک گذاشته می شود، شامل داده های موقعیت مکانی، آدرس های IP، مدل تلفن، سیستم عامل، میزان باتری، قدرت سیگنال، مرورگر، شبکه تلفن همراه، ISP، زبان، منطقه زمانی و حتی IMEI است. همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه ارسال پیام، تماس، تماس در چه گروه هایی، وضعیت، عکس نمایه، آخرین باری که آنلاین بودید و ... وجود دارد.
واتس اپ حتی یک بخش جداگانه به نام "داده های معاملات و پرداخت ها" اضافه کرده است که مشخص می کند این پلت فرم اطلاعات اضافی را حتی برای پرداخت های انجام شده از طریق برنامه پردازش می کند. این شرکت ادعا می کند که هدف از این کار، تجزیه و تحلیل است، اگرچه شناسه های منحصر به فرد خود را در اختیار سایر شرکت های فیس بوک قرار می دهد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژی


سه دلیل برای استفاده از ساعت‌های هوشمند هوآوی
سخت‌افزاربا رشد تکنولوژی در زمینه تولید محصولات دیجیتال، با گذشت زمان و با سرعت بسیار زیادی، محصولات هوشمند دیجیتال راه خود را به زندگی ما باز می‌کنند. کنار رشد خارق‌العاده گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر، ساعت‌های هوشمند نیز معرفی شدند که به نحوی مکمل عملکرد گوشی هوشمند بوده یا با ارائه کارایی‌هایی خاص توجه کاربران را جلب کردند.  

توانمندی‌های صنعتی به چرخه تولید می‌رسد
ستاد توسعه فناوری نانو چالشی را برگزار می کند که در راستای تبدیل ستاپهای آزمایشگاهی از دل تحقیقات پژوهشی است.

نقشه برداری از کف اقیانوس‌ها با قایق‌های خودران
یک شرکت سازنده پهپاد در سان فرانسیسکو از تولید قایق‌های خودران ۲۲ متری برای نقشه برداری از کف دریاها و اقیانوس‌ها خبر داده است.

وزیر ارتباطات بازجویی شد/ دستور آزادی با قرار التزام
مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات از بازجویی آذری جهرمی در دادسرای فرهنگ و رسانه و صدور دستور آزادی وی با قرار التزام خبر داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید