اکونومی نیوز / اجتماعی

عوارض وحشتناک یک مخدر جدید اشک خدا می‌تواند مجنونتان کند

کد خبر 8936 1399-02-22 22:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
«اشک خدا» یکی از انواع موادمخدر اعتیاد آور است که مصرف آن عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد.
عوارض وحشتناک یک مخدر جدید  اشک خدا می‌تواند مجنونتان کند


یکی از سیاست های باندهای قاچاق و تهیه موادمخدر این است که مواد جدید را با نام هایی متفاوت و تحریک کننده به بازار عرضه کنند و موادمخدر را با این جملات که  این مواد اعتیاد آور نیست، نسبت به فلان مواد مخدر اصلا ضرری ندارد، ارزان تر است، به راحتی گیر می آید، نحوه مصرف ساده تری دارد و...به مخاطبین خود می فروشند.
یکی از این مواد مخدری که با دستکاری مواد مخدر قدیمی تر وارد کشور شد «اشک خدا» است. ماده مخدر «اشک خدا» در آزمایشگاه های خانگی و مخفیانه به این صورت درست می شود که هروئین را غلیظ تر می کنند و آن را به مصرف کنندگان می فروشند.
اعتیاد به «اشک خدا» به گونه ای است که بعد از ۱ ماه مصرف، تمایل به استفاده از آن چنان زیاد می شود که فرد باید مصرف خود را دو تا سه برابر روز اول کند و همچنین تعداد وعده های مصرفی را در روز بیشتر و بیشتر کند، به این صورت است که فردی که به «اشک خدا» معتاد شده در مسیر اعتیاد تخته گاز می رود، ترک اعتیاد برای او روز به روز سخت تر و سخت تر می شود و به آثار و عوارض بدتری دچار می شود و در پایان هم می میرد.
رنگ «اشک خدا» معمولا کرم مایل به قهوه ای است که آن را به صورت دستی به شکل قرص و کپسول در می آورند و به طور میانگین روزانه ۴ تا ۸ کپسول از آن را افراد معتاد مصرف می کنند.
«اشک خدا» به عبارتی نمونه بد تر شده هروئین است و به این دلیل که اسم هروئین را با خود حمل نمی کند، موجب می شود که افراد بیشتری را به سمت خود جذب کند.
مصرف اشک خدا چه عوارضی بر روی بدن دارد؟
مصرف «اشک خدا» مانند هروئین در لحظه های اول حس سر خوشی بسیار بالایی به فرد مصرف کننده می دهد و پس از گذشت دقایقی دچار کج خلقی و پریشانی و پرخاشگری می شود و حال و هوای آشفته ای دارد، سپس دچار افسردگی می شود و احساس بی ارزشی و پوچی به او دست می دهد و بعد از این موارد فرد مصرف کننده «اشک خدا» دوباره تشنه مصرف آن می شود.
فردی که ماده مخدر «اشک خدا» مصرف می کند در یک چشم به هم زدن به این ماده اعتیاد آور و خطرناک وابستگی پیدا می کند و باعث می شود که سلامتی روح، روان و جسم او رو به نابودی برود. همچنین از آنجایی که این ماده بسیار قوی تر از هروئین است، ترک اعتیاد را بسیار سخت تر از ترک اعتیاد هروئین خواهد کرد.
 

کلمات کلیدی » بازار | قاچاق |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید