صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

سه کشور اروپایی تعهدات برجامی خود را بشدت نقض کردند

کد خبر 75496 1399-10-01 23:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه ایران به داده های تجارت بین ایران و اروپا بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ اشاره کرد و گفت که سه کشور اروپایی عضو برجام تعهدات برجامی خود را به شدت نقض کردند.
سه کشور اروپایی تعهدات برجامی خود را بشدت نقض کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف با انتشار پیامی در صفحه رسمی توئیتر خود از تاکید بر چندین موضوع در نشست وزیران خارجه اعضای باقیمانده در برجام خبر داد.
وزیر خارجه ایران در پیام توئیتری موارد مطرح شده در نشست خود با وزیران خارجه چین، روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس را این چنین بیان کرد: ۱. آخرین مهلت سه کشور اروپایی عضو برای نجات برجام، ۲. داده‌های تجارت ۲۰۱۹_۲۰۱۴ ایران و اتحادیه اروپا ثابت می‌کند سه کشور اروپایی تعهدات برجامی خود را نقض کردند، ۳. سه کشور اروپایی با آمریکا در صدمه جبران ناپذیر به ایرانی‌ها شریک هستند.
با توجه به اینکه آلمان، انگلیس و فرانسه بدعهدی هایی را در جهت اجرای تعهدات خود در بازه زمانی مشخص صورت دادند، ظریف نوشت: جدول زمانی برجام (یک مساله) جدانشدنی از توافق است و مذاکره دوباره امکان پذیر نیست. بحران‌ها و تسلیحات منطقه ما عمدتاً از آمریکا و سه کشور اروپایی نشأت گرفته است.
وی ادامه داد که دموکراسی‌ها نمی‌توانند نقض مصوبه مجلس را از ایران درخواست کنند.
وزیر خارجه کشورمان افزود: همه باید به برجام بازگردند. زمانی که آمریکا و سه کشور اروپایی به وظایف خود عمل کنند ایران سریعاً از اقدامات انجام شده در واکنش به خروج غیر قانونی آمریکا (و نقض عهد آشکار سه کشور اروپایی) رو بر می‌گرداند. ایرانی‌ها باید لغو تحریم‌ها را احساس کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید