صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نمایندگان مجلس برای کارشکنی علیه دولت احساس تکلیف می‌کنند

کد خبر 75493 1399-10-01 23:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
 نماینده ادوار مجلس گفت‌: نمایندگان مجلس یازدهم در این چند ماهی که شروع به‌کار کرده‌، به‌طور واضحی نشان داده‌اند که برای کارشکنی علیه دولت احساس تکلیف می‌کنند.
نمایندگان مجلس برای کارشکنی علیه دولت احساس تکلیف می‌کنند


مجلس یازدهم با وجود توصیه مقام معظم رهبری برای تلاش همه ارکان نظام به ایجاد اتحاد، رویه افراطی خود را که از پیش از شروع رسمی دوره یازدهم داشت، همچنان ادامه می دهد تا افکار عمومی نگران هزینه سازی های چنین روند غلطی باشد.
 داریوش قنبری، نماینده ادوار مجلس، در این باره اظهار داشت: نمایندگان مجلس یازدهم در این چند ماهی که شروع به کار کرده ، به طور واضحی نشان داده اند که برای کارشکنی علیه دولت احساس تکلیف می کنند. البته آنها علی الظاهر ادعای دفاع از حقوق مردم را دارند و اینطور وانمود می کنند که دغدغه ای غیر از کاهش دردهای مردم ندارند. اما آنچه در رفتار و کردارشان مشاهده می شود، چیزی جز این نیست که اهداف و منویات سیاسی شان را نسبت به حل مساله های مردم در اولویت می دانند.
 این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه سخنانش گفت: نمایندگان مجلس دقیقا به همین دلیلی که عنوان شد، رفتاری از خود نشان می دهند که معلوم است، فقط با انگیزه تقابل با دولت صورت می گیرد. از آن بدتر هم این است که مجلس اساسا به مباحثی ورود می کنند و درباره موضوع هایی تصمیم می گیرند که اصلا در حیطه اختیارات مجلس نیست. به عنوان مثال طرحی که برای اصلاح شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری وضع کرده اند، در تقابل آشکار با قانون اساسی است،. آن هم در حالی که جایگاه مجلس به نمایندگان این اجازه را نمی دهد که درباره قانون اساسی نظر بدهند.
 قنبری تاکید کرد: به نظر من نمایندگان فعلی بیشتر به فکر انتخابات ۱۴۰۰ هستند و برای رسیدن به این هدف، دست به هر کاری می زنند. به عنوان مثال در قانون اساسی به همه مردم مجوز ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری داده است که مجلس یازدهم در تلاش است با وضع قانون، فرد موردنظرشان بتواند در انتخابات آتی بی رقیب باشد.
 وی توضیح داد: جریانی که به واسطه انتخاباتی کم رای در سال ۹۸ کرسی های مجلس را در اختیار خود دید، در تلاش است فضا را به نوعی مدیریت کند تا انتخابات ۱۴۰۰ هم با مشارکتی پایین برگزار شود تا بعد از بهارستان، پاستور را هم فتح کنند. در واقع نمایندگان مجلس یازدهم درک صحیحی از دموکراسی ندارند و به همین دلیل، می خواهند هم حق انتخاب کردن و هم حق انتخاب شدن را از مردم بگیرند.
 داریوش قنبری در پایان گفت: لازم است نهادهای بالادستی جلوی قانون گریزی مجلس را بگیرند. هر چند که نمایندگان فعلی نشان دادند حتی توصیه های مقام معظم رهبری را هم نادیده می گیرند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید