صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روسیه توسط آمریکا دشمن اعلام شد/ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در راهبرد اختلافی ندارند

کد خبر 75487 1399-10-01 22:08
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سفیر روسیه در آمریکا امروز در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد: کشور ما توسط آمریکا دشمن اعلام شد و این تعریف در اسناد سیاست‌گذاری اصلی واشنگتن نیز گنجانده شده است.
روسیه توسط آمریکا دشمن اعلام شد/ دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در راهبرد اختلافی ندارند

به گزارش خبرگزاری مهر، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا امروز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد که فرض کشورش این است که واشنگتن در دوران ریاست‌جمهوری (احتمالی) بایدن نیز مسکو را دشمن می پندارد.
سفیر روسیه در آمریکا در این مصاحبه پیرامون انتظار عادی‌سازی روابط دوجانبه میان مسکو و واشنگتن اعلام کرد: روابط روسیه و آمریکا طی سال‌های اخیر درگیر بحرانی عمیق بوده است.
وی در این باره افزود: توهمی درباره اینکه با روی کار آمدن رئیس‌جمهور جدید همه چیز یک‌ شبه به سمت بهبود حرکت خواهد کرد؛ نداریم. احتمال این موضوع ضعیف است.
«آناتولی آنتونوف» اضافه کرد: ما در حرکت به سوی سیاست بنیادی ای که آمریکا علیه روسیه اعلام کرده، حرکت می‌کنیم. کشور ما (توسط آمریکا) دشمن اعلام شد. این تعریف در اسناد سیاست‌گذاری اصلی آمریکا گنجانده شده است. نظام حاکمیتی آمریکا در کل در این خصوص اجماع نظر دارد. آمریکا از طیف گسترده‌ای از ابزارهای اقتصادی، نظامی، سیاسی و تبلیغاتی برای مهار نظام مند مسکو استفاده می‌کند.
سفیر مسکو در واشنگتن ادامه داد: دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان ممکن است بر سر تاکتیک‌ها با هم اختلاف داشته باشند؛ ولی در خصوص راهبرد اختلافی ندارند. این مسئله بدین معنا است که تلاشی برای مصالحه با روسیه انجام نخواهد شد؛ بلکه می خواهند بر ما فشار آوردند تا با هر آنچه واشنگتن می‌خواهد، موافقت کنیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید