صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

انتشار گزارش ارزیابی عملکرد سال ۹۸ سازمان ها و شرکت‌های شهرداری

کد خبر 75478 1399-10-01 21:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
معاون شهردار تهران از تدوین و انتشار گزارش ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران خبر داد و گفت بر این اساس ۸۵۲ شاخص ارزیابی مورد بررسی و تحلیل قرارگرفته است.
انتشار گزارش ارزیابی عملکرد سال ۹۸ سازمان ها و شرکت‌های شهرداری

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد مظاهریان اظهار کرد: پس از ابلاغ دستورالعمل ارزیابی عملکرد مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌ها توسط شهردار تهران، ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تهران با همکاری ادارات کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت‌ها در دستور کار اداره کل ارزیابی عملکرد و بهبود مدیریت قرار گرفت.
وی با اشاره به فرایند ارزیابی عملکردها گفت: در همین این راستا، پس از برگزاری جلسات کمیته راهبری و کارشناسی با حضور مدیران و کارشناسان اداره کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت‌ها، مدیران و کارشناسان سازمان‌ها و شرکت‌های ذیربط، شاخص‌های تخصصی و عمومی هر سازمان و شرکت مورد بازنگری و تصویب قرار گرفت.
معاون شهردار تهران، از گردآوری داده‌های موردنیاز شاخص‌های نهایی شده در یک فرآیند مشارکتی با حضور ذی نفعان خبر داد و افزود: درنهایت گزارش‌های ارزیابی عملکرد مربوطه بر اساس بند ۳ ماده یازدهم برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران (ارائه گزارش تحلیلی ارزیابی عملکرد) تهیه شد.
وی ادامه داد: پس از جمع‌آوری اطلاعات عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها با همکاری ادارات کل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت‌ها و مدیران برنامه‌ریزی، پالایش بر روی اطلاعات انجام شد و درنهایت گزارش ارزیابی عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها تدوین شد که مشتمل بر کارنامه ارزیابی عملکرد، گزارش ارزیابی عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها به تفکیک هر شاخص است.
مظاهریان، از مهمترین رویکردها و ویژگی‌های این دوره از ارزیابی به مواردی چون اضافه نمودن شاخص‌های برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهر تهران به شاخص‌های ارزیابی هر سازمان یا شرکت‌ها، تدوین ضرایب وزنی برای شاخص‌های اختصاصی و عمومی بر اساس میزان اهمیت هر یک از شاخص‌ها با استفاده از نظرات تخصصی، کارشناسی و مدیریتی حوزه‌های ذیربط و اعلام پیشنهادات بهبود عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها با توجه به وضعیت آن حوزه در ارزیابی اشاره کرد.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با اعلام بررسی ۸۵۲ شاخص در این دوره از ارزیابی گفت: از این میان ۴۲۲ شاخص اختصاصی و ۴۳۰ شاخص عمومی برای تعداد ۴۱ سازمان و شرکت مورد بررسی و تحلیل قرارگرفته است.
به گفته مظاهریان، سطح‌بندی وضعیت عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها در هر شاخص بر اساس استانداردهای ارزیابی در ۵ دسته و در طیف بسیار مطلوب، مطلوب، متوسط، نیازمند توجه و ضعیف انجام‌گرفته است.
وی، بهبود عملکرد واحدهای ارزیابی‌شده را هدف نهایی از ارزیابی عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها دانست و افزود: در راستای دستیابی به این هدف پس از تدوین گزارش ارزیابی و احصای بررسی وضعیت عملکرد در هر سازمان یا شرکت، شاخص‌هایی که در طیف عملکردی ضعیف و نیازمند توجه قرارگرفته‌اند، احصا و برای دریافت اقدامات اصلاحی و پیشنهادات بهبود عملکرد به‌تمامی سازمان‌ها ارسال‌شده است.
معاون شهردار تهران خاطرنشان ساخت: همچنین گزارش مذکور در قالب کتابچه در ۱۰ جلد بالغ‌بر ۱۱۰۰ صفحه منتشرشده و در اختیار تمامی ذی‌نفعان ازجمله اعضای شورای شهر قرارگرفته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید