صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای‌امنیت توسط آمریکا انتخاب نیست، وظیفه است/ واشنگتن این هشدار را بشنود

کد خبر 75466 1399-10-01 20:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
لاوروف پس از پایان نشست امروز ۱+۴ و ایران تصریح کرد: اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای‌امنیت توسط آمریکا انتخاب نیست، بلکه یک وظیفه است.
اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای‌امنیت توسط آمریکا انتخاب نیست، وظیفه است/ واشنگتن این هشدار را بشنود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مسکو به این نتیجه رسیده است که بازگشت آمریکا به برجام باید بدون هرگونه پیش شرطی اتفاق بیفتد.
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه که پس از پایان حضور سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور در نشست غیررسمی امروز کشورهای عضو برجام منتشر شد؛ آمده است: به این نتیجه رسیدیم که بازگشت آمریکا به برجام باید بدون هر گونه پیش شرطی باشد. آماده ایم تا با سایر شرکا در این مسیر کار کرده و به آمریکایی ها برای حرکت در مسیر اصلاح کمک کنیم. این به نفع همه ماست.
بیانیه مذکور در ادامه به نقل از لاوروف می افزاید: امیدواریم که این هشدار را نه تنها اعضای کنونی برجام؛ بلکه واشنگتن هم بشنود. رعایت دقیق مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل توسط آمریکا یک انتخاب نیست، بلکه وظیفه ای است که هر دولتی که در ماده ۲۵ قانون سازمان ملل متحد است، باید آن را اجرا کند.
بیانیه مذکور اضافه کرد: تماس ها بین کشورهای عضو برجام ادامه خواهد داشت. طرف روسی فعالانه برای اجرای کامل برجام در تمامی جنبه هایش و تکیه بر تعادل تایید شده منافع و اصول ارتباط متقابل متمرکز شده است.
به گزارش مهر، امروز دوشنبه وزرای خارجه ایران و کشورهای ۱+۴ پس از برگزاری نشست غیررسمی، بیانیه‌ای مشترک را در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک صادر کردند.
در این بیانیه آمده است: نشست وزرای خارجه ۳ دولت اروپایی + ۲ (چین، فرانسه، فدراسیون روسیه، بریتانیا، آلمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) و جمهوری اسلامی ایران، اعضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، در روز ٢١ دسامبر ٢٠٢٠ (١ دی ١٣٩٩) به صورت مجازی برگزار شد. این نشست به ریاست جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.
اعضای برجام ضمن تاکید دوباره بر تعهدشان جهت حفظ توافق، تلاش‌هایشان در این راستا را اعلام کردند. آنها تداوم ضرورت اجرای کامل و موثر برجام توسط همه طرف‌ها و پرداختن به چالش‌های کنونی اجرای [برجام]، از جمله در زمینه عدم اشاعه هسته‌ای و تعهدات رفع تحریمی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید