صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دولت انگلستان درباره نوع جدید ویروس کرونا روراست باشد

کد خبر 75459 1399-10-01 19:31
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رهبر حزب کارگر انگلیس از نخست وزیر این کشور خواست درباره شیوع نوع جدید ویروس کرونا و اقداماتی که در قبال آن انجام خواهد شد با مردم روراست باشد.
دولت انگلستان درباره نوع جدید ویروس کرونا روراست باشد


«کِر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس روز دوشنبه از دولت خواست پاسخی قدرتمند به بحران شیوع نوع جدید ویروس کرونا داده و همه پرسی دوم استقلال اسکاتلند را رد کند.
به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» استارمر در یک نشست خبری، با انتقاد از تلاش اسکاتلند برای برگزاری همه پرسی استقلال از بریتانیا گفت: «با توجه به صدمات و تفرقه ای که این کار موجب می شود، هیچ وزیر اول مسئولی نباید به آن مبادرت کند و هیچ نخست وزیر مسئولی نباید اجازه آن را بدهد».
رهبر حزب کارگر با این حال متذکر شد، افزایش حمایت از استقلال اسکاتلند توسط مردم این منطقه که در نظرسنجی ها منعکس شده است «غافلگیر کننده نیست».
وی تأکید کرد: «[حزب کارگر] تحت رهبری من هر کاری که بتواند انجام خواهد داد تا حمایت شما از بریتانیا و حزب کارگر را دوباره به دست آورد».
استارمر همچنین با هشدار درباره شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس گفت: «این ویروس از کنترل خارج شده است. پروازهای ملی ممنوع شده اند و مرزهای ملی بسته شده اند».
او در ادامه خطاب به دولت انگلیس گفت: «مرتکب اشتباه نشوید! این یک وضعیت اضطراری واقعی است. ایمان دارم بار دیگر مردم بریتانیا در آستانه این چالش و همانطور که در هر مرحله از این همه گیری جهانی عمل کرده اند، قدم پیش خواهد گذاشت، اما آن ها از دولت انتظار دارند همین کار را انجام دهد».
استامرز با انتقاد از عملکرد دولت در مهار ویروس کرونا گفت: «می توانیم دیگر وعده و وعیدهای غیرعملی، امید غلط، پیام های گیج کننده و تصمیم گیری کُند را شاهد نباشیم».
وی افزود: «ما به یک رهبری قدرتمند، شفاف و قاطع نیاز داریم. نخست وزیر [بوریس جانسون] باید با مردم درباره اینکه دقیقاً چه اتفاقی در حال وقوع است و اینکه او قرار است در برابر آن چه اقدامی داشته باشد، روراست باشد».
او همچنین خطاب به جانسون گفت: «او باید امروز بعد از جلسه [اضطراری موسوم به] کبرا به ملت توضیح دهد و بعد از آن نیز تا زمانی که این اختلالات مرتفع شوند کنفرانس های خبری روزانه برگزار کند».
از روز شنبه که دولت انگلیس اعلام کرد نوع جدیدی از ویروس کرونا با قدرت انتقال بالاتر را شناسایی کرده است، ۲۶ کشور جهان پروازهای خود به مقصد این کشور را لغو کرده اند. گفته می شود آمریکا نیز قصد دارد پروازهای خود به انگلیس را لغو کند.
به گفته دکتر «سوزان هاپکینز» از مقامات بهداشت عمومی انگلیس: «سویه های مشابهی در دانمارک و استرالیا دیده شده اند و انواع بسیار مشابهی نیز در آفریقای جنوبی، هلند و دیگر کشورها به ثبت رسیده است».
به نوشته روزنامه «دیلی میل»، اکنون در آستانه آغاز تعطیلات کریسمس و با توجه به نگرانی های موجود در خصوص کاهش مواد غذایی و دیگر اقلام ضروری در پی توقف پروازها به انگلیس، شهروندان برای تهیه مایحتاج خود به فروشگاه ها هجوم برده اند.
مقامات دولت انگلیس ضمن تأکید بر اینکه قدرت انتقال سویه جدید ویروس کرونا ۷۰ درصد بیشتر از نوع قبلی آن است از شهروندان درخواست کرده اند در خانه بمانند و محدودیت ها را رعایت کنند.
«مت هنکاک» وزیر بهداشت بریتانیا نیز ضمن اعتراف به «خارج از کنترل» بودن اوضاع شیوع نوع جدید ویروس کرونا گفت، ممکن است محدودیت های کرونایی تا ماه ها در این کشور باقی بمانند.
«نیکلا استورجِئون» وزیر اول اسکاتلند امروز (دوشنبه) هشدار داد، نوع جهش یافته ویروس کرونا که در انگلیس شیوع پیدا کرده نیازمند توجه کامل مقامات این کشور است و اوضاعی که به وجود آورده بسیار جدی است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید