صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / خودرو

دستور وزیر به خودروسازان؛ تولید با حداکثر قوا

کد خبر 75441 1399-10-01 18:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر صنعت ، معدن و تجارت (صمت) بر افزایش حداکثری تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازان و انجام به موقع تعهدات تحویل تاکید کرد.
دستور وزیر به خودروسازان؛ تولید با حداکثر قوا


علیرضا رزم حسینی در نشست کارگروه جهش تولید صنعت خودرو که صبح امروز در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برگزار شد، کاهش التهاب قیمتی در بازار و حفظ حقوق مصرف کنندگان را از جمله دغدغه های اصلی وزارت صمت مطرح کرد و از خودروسازان و ایدرو خواست با طراحی شیوه های بهینه انواع فروش و پیش فروش در این راستا فعالیت کنند.
وی افزود: در برنامه ریزی های ساماندهی بازار خودرو درصدد هستیم که منابع مالی و نقدینگی به جای گردش در فضای غیر مولد واسطه گری به فضای تولید تزریق شود تا با افزایش تولید و عرضه بیشتر و نیز بهبود کیفیتی خودروا به اهداف جهش تولید نزدیک تر شویم.
رزم حسینی در این نشست انجام به موقع تعهدات خودروسازان در انواع شیوه های فروش را عامل مهمی در آرامش روانی بازار برشمرد و منطقی شدن قیمت خودروها و کاهش زمینه و انگیزه سوداگری های منفعت طلبانه از طریق سیاست گذاری های مبتنی بر تولید حداکثری و نظارت مستمر را از برنامه های مهم این وزارتخانه برشمرد.
وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه تمام برنامه ریزی ها و پیشنهادهای ارائه شده چه در سطح وزارت صمت و چه در سطح نهادهای بالادستی در راستای افزایش تولید خودرو و در نهایت با هدف آرامش بازار، واقعی شدن قیمت و افزایش رضایت مصرف کنندگان در حال انجام است، از خودروسازان خواست حداکثر ظرفیت تولید تمام سایت های خود در کشور را به صورت تمام وقت فعال کنند.
وی افزود: در تمام الگوهای فروش ها، ساز و کارها به گونه ای تنظیم می شود که برای مصرف کنندگان واقعی بهترین شرایط تهیه خودرو از خودروسازان فراهم شود. همچنین در این سازو کارها با نزدیک شدن قیمت بازار به قیمت کارخانه از طریق حذف اختلاف قیمت کاذب ایجاد شده، انگیزه و امکان واسطه گری های زیاده خواهانه از بین خواهد رفت.
در این نشست همچنین رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، رئیس هیئت عامل ایدرو و مدیران خودروسازی دیدگاه های خود را مطرح کردند.
بازنشر از خبرفـوری

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / خودرو