صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ: خبر بزرگی از پنسیلوانیا در راه است/ کاهش بسیار بزرگ آرای غیرقانونی

کد خبر 75430 1399-10-01 17:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ترامپ در ادامه جنگ قدرت در این کشور و با تأکید بر وقوع تقلب در انتخابات آمریکا اعلام کرد: خبر بزرگی از پنسیلوانیا در راه است.
ترامپ: خبر بزرگی از پنسیلوانیا در راه است/ کاهش بسیار بزرگ آرای غیرقانونی

به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اخبار رسانه‌های این کشور مبنی بر پیروزی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر، با انتشار پیامی توییتری به موضع‌گیری در این خصوص پرداخت.
رئیس جمهور آمریکا در ادامه جنگ قدرت در این کشور امروز دوشنبه در این باره نوشت: خبر بزرگی از پنسیلوانیا در راه است. کاهش بسیار بزرگ آرای غیرقانونی که نمی توان آنها را گزارش کرد. انتخاباتِ همراه با تقلب.

این در حالیست که «رودی جولیانی» وکیل شخصی ترامپ با تنظیم دادخواستی، از دیوان عالی خواست سه رای پیشین دادگاه ایالتی پنسیلوانیا که در باب آرای پُستی هستند را ابطال کند.
در حالیکه جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰، با اختلاف ۸۰ هزار رای، پیروزی در ایالت پنسیلوانیا را از آن خود کرد؛ جولیانی اعلام کرد که کنگره ایالتی پنسیلوانیا که در اختیار جمهوریخواهان است باید آرای الکترال را به ترامپ اعطا کند.
این در حالی است که دیوان عالی آمریکا ۱۰ روز پیش، دادخواست دادستانی ایالت تگزاس مبنی بر ابطال آرای چهار ایالت کلیدی میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را رد کرده بود.
هفته پیش، کالج الکترال (هیئت برگزینندگان) با اعطای ۳۰۶ رای به بایدن، او را پیروز انتخابات معرفی کرد.
قرار است کنگره در تاریخ ۶ ژانویه (۱۷ دی)، حکم کالج الکترال را تائید کند حال آنکه ترامپ با امتناع از پذیرش شکست، از طرفداران خود خواسته تا در آن روز به خیابان‌ها بریزند.
مراسم تحلیف احتمالی بایدن و واگذاری کاخ سفید به او، در تاریخ ۲۰ ژانویه (اول بهمن) برگزار خواهد شد.
گفتنی است، هر دو نامزد اصلی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ پیش از برگزاری و نیز پس از اتمام آن یکدیگر را به دست داشتن در توطئه‌چینی علیه هم متهم کرده‌اند؛ واقعیتی که نقصان بزرگ در کشور مدعی لیبرال دموکراسی را به وضوح نشان می‌دهد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید