صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پهپاد متجاوز سعودی هدف قرار گرفت و سرنگون شد

کد خبر 75421 1399-10-01 17:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سامانه پدافندی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز دوشنبه یک پهپاد وابسته به ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود را بر فراز مأرب ساقط کرد.
پهپاد متجاوز سعودی هدف قرار گرفت و سرنگون شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سامانه پدافندی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز دوشنبه یک پهپاد وابسته به ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود را بر فراز مأرب ساقط کرد.
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از هدف قرار گرفتن پهپاد از نوع سی اچ۴ با یک موشک مناسب که نام آنرا فاش نکرد هنگام اقدام تجاوزکارانه در فراز شهر مدغل در استان مأرب خبر داد و اعلام کرد: پدافند هوایی یمن ظهر امروز (به وقت محلی یک پهپاد ساخت چین از نوع سی اچ۴ وابسته به نیروی هوایی سعودی را سرنگون کرد. هدف قرار گرفتن آن با یک موشک مناسب که رونمایی نشده است، هنگام حمله در مدغل در استان مأرب ساقط شد.


المسیره گزارش داد: طول بالهای این پهپاد ۱۸ متر است و می تواند که در ارتفاع ۵ هزار تا ۷ هزار متر پرواز کند. این پهپاد ماموریت شناسایی و انجام عملیات جنگی در حریم هوایی دشمن را دارد و می تواند که ضربات دقیقی به اهداف ثابت یا متحرک انجام دهد.. این پهپاد توان حملات به اهداف زمینی با به کارگیری موشک از ارتفاع بالاتر از ۵ هزار کیلومتر را دارد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید