صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ایران اقدامات اخیر اعلام شده در برنامه هسته‌ای‌اش را انجام ندهد!

کد خبر 75415 1399-10-01 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر امور خارجه انگلیس پس از نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو توافق هسته ای، از ایران خواست از اقدامات اخیر اعلام شده در برنامه هسته ای اش صرف نظر کند.
ایران اقدامات اخیر اعلام شده در برنامه هسته‌ای‌اش را انجام ندهد!


دومینیک راب پس از نشست مجازی امروز وزرای امور خارجه کشورهای عضو توافق هسته ای[برجام] در صفحه توییترش نوشت: امروز با اعضای برجام دیدار کرده و کاملا به وضوح گفتم که ایران نباید توسعه های اخیر اعلام شده در برنامه هسته ای اش را انجام دهد. انجام دادن این کار فرصت های پیشرفتی را که امیدواریم در سال ۲۰۲۱ شاهدش باشیم تضعیف می کند. 
درخواست زیاده خواهانه راب درباره گسترش فعالیت ایران در برنامه هسته ای اش در پی این انجام می شود که ایران یک سال پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و تحریم هایی که بر کشورمان اعمال کرد،  همچنین با وجود تعلل کشورهای اروپایی عضو برجام در عمل به تعهداتشان نسبت به ارائه راهکارهایی برای کاهش تاثیر تحریم ها و عادی سازی روابط تجاری با ایران،  اعلام کرد که در پنج گام معین تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد. اما مقامات ایران گفته اند،  به محض عملی شدن تعهدات کشورهای عضو برجام،  این اقدامات انجام شده به حالت قبل باز خواهند گشت. اخیرا نیز مجلس شورای اسلامی در راستای طرح خنثی سازی تحریم ها،  سازمان انرژی اتمی را موظف به افزایش میزان غنی سازی اورانیوم کرده است. 
وزرای خارجه کشورهای عضو برجام که امروز در نشست آنلاین کمیسیون مشترک شرکت کرده بودند در بیانیه ای با تاکید بر تداوم ضرورت اجرای کامل و موثر برجام توسط همه طرف ها، چالش ­های کنونی اجرای برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید