صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مسئول یگان بمب‌گذاری‌های داعش دستگیر شد

کد خبر 75083 1399-09-30 20:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروهای امنیتی عراق در عملیاتی در جنوب غرب بغداد، تروریست داعشی مسؤول یگان بمب گذاری در بخش دیالی را دستگیر کردند.
مسئول یگان بمب‌گذاری‌های داعش دستگیر شد


به گزارش بغداد الیوم، سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق امروز یکشنبه از دستگیری تروریست داعشی مسؤول یگان بمب گذاری بخش دیالی در بغداد خبر داد.
این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای اداره اطلاعات پلیس فدرال عراق یکی از رهبران داعش که مطابق با ماده ۴ تروریسم و عضویت در گروه تروریستی داعش تحت تعقیب بود را در بغداد دستگیر کردند.
به گفته سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق، این فرد که مسؤول یگان بمب گذاری در استان دیالی بود پس از تشکیل تیم اطلاعاتی از نیروهای تیپ ششم هنگ اول و کمین این نیروها در جنوب غرب بغداد دستگیر شد.
میدل ایست نیوز، وی در تحقیقات اولیه به مشارکت در چند عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی اعتراف کرد.
نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.
عراق در دسامبر سال ۲۰۱۷، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.
گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.
همچنین فرماندهی تیپ ابوالفضل العباس اعلام کرد، مقر گردان اول آن در شهر سامرا شب گذشته هدف حمله راکتی قرار گرفت که هیچ تلفاتی نداشت.
این فرماندهی افزود: نیروهای زرهی، موشکی، توپخانه ای و تاکتیکی ما در سامرا برای تامین امنیت اطراف این شهر مقدس به نیروهای امنیتی کمک کرده و ماموریت پشتیبانی را برعهده دارند.
این فرماندهی افزود، تیپ هاس اطلاعاتی و ستاد آن در حال بررسی این حادثه و مکان هدف گیری با فرماندهی مربوطه برای شناسایی عامل این حمله هستند.
این تیپ چند روز پیش از حشد شعبی جدا شد و حشد مرجعیت را در اشاره به مرجعیت سید علی سیستانی تشکیل داد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید