صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

عملیات حشد شعبی در عمق صحرا تا مرزهای عراق و عربستان

کد خبر 75071 1399-09-30 19:30
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
حشد شعبی عراق به عملیات نیروهای داوطلب مردمی در محور صحرای استان نجف اشرف تا مرز این کشور با عربستان به منظور مقابله با تروریستها و تحرکات آنها اشاره کرد.
عملیات حشد شعبی در عمق صحرا تا مرزهای عراق و عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، تیپ دوم حشد شعبی عراق امروز (یکشنبه) از عملیات مشترکی در محور صحرای استان «نجف اشرف» تا مرز این کشور با عربستان برای تامین امنیت و پاکسازی تروریستها در منطقه خبر داد.
تیپ دوم سازمان حشد شعبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات پیش‌دستانه مشترک با فرماندهی پلیس استان نجف اشرف و پلیس فدرال عراق پس از دریافت داده‌های اطلاعاتی صورت گرفت. این عملیات شامل جستجو و بازرسی گسترده‌ به مساحت تقریبا ۱۲۰۰ کیلومتر مربع و عمق ۱۷۰ کیلومتر در صحرای استان نجف اشرف تا مرز عربستان بود.
در بیانیه حشد شعبی عراق با اشاره به تحقق اهداف این عملیات، آمده است: در این عملیات پیش‌دستانه مناطق الخناک، اللصف، مقبره الاربعیه، البریت و اطراف فرودگاه غلیصان و ناحیه شبجه تا مرزهای عراق با عربستان برای تامین امنیت و پاکسازی آن از حضور احتمالی تروریستها جستجو و اهداف تعیین شده، محقق شد.
گفتنی است که هرازگاهی داعشی ها در برخی از مناطق از جمله دیالی، کرکوک، صلاح الدین و به ویژه مناطق صحرایی غرب الانبار دست به تحرکاتی می زنند که نیروهای امنیتی و حشد شعبی طی عملیاتهایی به مقابله با تکفیریها پرداخته اند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید