صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

جلیقه‌زردها به خیابان‌های پاریس بازگشتند

کد خبر 75060 1399-09-30 18:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جلیقه‌زردها علیرغم موج جدید شیوع ویروس کرونا در فرانسه به خیابان‌های پاریس بازگشتند.
جلیقه‌زردها به خیابان‌های پاریس بازگشتند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، علیرغم موج جدید شیوع ویروس کرونا در فرانسه در روزهای اخیر، جنبش اعتراضی به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست‌های دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه موسوم به جلیقه‌زردها، دوباره به خیابان‌ها آمدند.
بر اساس اعلام این خبرگزاری، صدها معترض با تجمع در «پاریس» پایتخت فرانسه در مقابل شورای شهر تجمع کردند.
به گزارش آناتولی، معترضان با در دست داشتن نوشته‌هایی شعارهایی را علیه دولت «امانوئل ماکرون» فریاد زده و گفتند: حتی اگر ماکرون هم نخواهد، ما اینجا هستیم؛ ماکرون، آماده شو، ما تو را راهی خانه‌ات می‌کنیم.
این در حالیست که رئیس جمهور فرانسه هم اکنون به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در قرنطینه است.
پیشتر اعلام شد که پلیس فرانسه دستور ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمعی از سوی جلیقه زردها را برای امروز به دلیل موارد مرتبط با شیوع کرونا صادر کرده است.
به گزارش مهر، جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از ۱۷ ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان آغاز شد؛ ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش است.
پارلمان فرانسه چندی پیش لایحه «ضد خرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدامات مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.
جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواهان استعفای او هستند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید