صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بازار و تجارت

قیمت انواع گل برای شب یلدا

کد خبر 75053 1399-09-30 18:33
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: مردم از فروشگاه‌های مجازی که جواز کسب از سوی اتحادیه ندارند، گل و گیاه نخرند.
قیمت انواع گل برای شب یلدا


اکبر شاهرخی در خصوص بازار فروش گل در آستانه شب یلدا اظهار کرد: چند سالی است که واحد های صنفی بازار فروش خوبی را تجربه نمی کنند و شیوع ویروس کرونا این بازار را برای واحد های صنفی وخیم تر کرده است.
او افزود: شب یلدای امسال با وجود آنکه به دلیل شیوع کرونا کمرنگ تر از سال های گذشته برگزار می شود، اما حضور مردم در بازار ها بیشتر شده و همچنین پیش بینی می شود که فروش واحد ها نیز در این ایام نسبت به هفته های گذشته بیشتر شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه بیان کرد: مشکل بزرگتری که واحد های صنفی با آن مواجه هستند، حضور و فعالیت دلالان و فروشندگان در فضا های مجازی است که در فروش واحد های صنفی اختلال ایجاد کرده اند.
شاهرخی ادامه داد: دو گروه در زمینه فروش مجازی گل فعالیت می کنند، دسته اول فروشگاه های اینترنتی هستند که واحد صنفی نیز دارند و در واحد خود جواز کسب از سوی اتحادیه دارند. فعالیت این دسته از افراد هیچ منع قانونی ندارند. اما دسته دوم هیچ واحد صنفی ندارند و عملا فعالیت آن ها در قالب دلالی است به این شکل که از واحد های صنفی خرید می کنند و با قیمت های بسیار بالاتر گل‎ها را از طریق فضای مجازی به دست مصرف کننده می رسانند.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه ابراز کرد: در صورتی که متقاضیان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به دنبال خرید اینترنتی گل و گیاه هستند، حتما توجه داشته باشند که سایت مورد نظر شعبه خرید حضوری نیز داشته باشد.
شاهرخی با ذکر این مطلب که امکان شکایت و پیگیری از واحد های دارای واحد صنفی تنها امکان پذیر است، گفت: در صورتی که یک فروشگاه مجازی از متقاضی کلاه برداری کند و واحد صنفی مجاز نداشته باشد، امکان پیگری شکایت از سوی اتحادیه وجود ندارد.
او در پایان اظهار کرد: قیمت هر شاخه گل رز ۲۵ هزار تومان، هر شاخه گل داوودی ۲۵ هزار تومان، هر شاخه گل آلسترومریا ۷ – ۱۰ هزار تومان، مریم ۸ – ۱۵ هزار و گلایل ۱۰ – ۱۵ هزار تومان در واحد های صنفی فروخته می شود. هر شاخه گل رز      ۲۵ هزار تومانهر شاخه گل داوودی     ۲۵ هزار تومانهر شاخه گل آلسترومریا      ۷ – ۱۰ هزار تومانهر شاخه گل مریم      ۸ – ۱۵ هزارتومانهر شاخه گل گلایل     ۱۰ – ۱۵ هزار تومان
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت