صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

هلند، بلژیک، و ایتالیا سفر به انگلیس را ممنوع کردند/ آلمان در حال بررسی ممنوعیت است

کد خبر 75047 1399-09-30 18:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در حالیکه شماری از کشورهای اروپایی سفر به انگلیس را ممنوع کردند، آلمان در حال بررسی ممنوعیت سفر به این کشور است تا از گسترش نوع جدیدی از ویروس کرونا جلوگیری کند.
هلند، بلژیک، و ایتالیا سفر به انگلیس را ممنوع کردند/ آلمان در حال بررسی ممنوعیت است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری بی‌بی‌سی، تعدادی از کشورهای اروپایی در حال بررسی ممنوعیت سفر به انگلیس برای جلوگیری از گسترش نوع جدیدی از ویروس کرونا هستند.
به گزارش این خبرگزاری، تاکنون هلند، بلژیک و ایتالیا پروازها به انگلیس را به حال تعلیق درآورده اند. حرکت قطارها نیز از بلژیک به انگلیس ممنوع شده است.
خبرگزاری فرانسه هم اکنون در پیامی توییتری به نقل از یک منبع آگاه و نزدیک به وزارت بهداشت این کشور نوشت: آلمان در حال بررسی است تا اقدامی مشابهی را انجام دهد.

بر اساس اعلام بی‌بی‌سی، هلند امروز یکشنبه اعلام کرد که پس از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا که در بریتانیا در یکی از مسافران، تمام پروازها از مبدا این کشور را لغو کرده است.
وزارت بهداشت هلند در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: این نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا در حال پخش شدن است. گفته می‌شود که این نوع ویروس به راحتی و به سرعت بیشتری پخش می‌شود و شناسایی آن نیز سخت‌تر است.
همزمان مقامات بهداشتی انگلیس گفته اند که شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این گونه جدید از ویروس مرگبارتر از قبلی است و یا در مقابل واکسن کرونا واکنش متفاوتی دارد. اما آنها گفته اند که میزان سرایت این نوع جدید تا ۷۰ درصد بیشتر است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید