صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

بازگشایی فاز دیگری از تقاطع پل باقر شهر و ایجاد مسیر انحرافی

کد خبر 75003 1399-09-30 16:37
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شهردار منطقه ۱۹ از بازگشایی بخشی از پل باقر شهر و ایجاد مسیر انحرافی با هدف تسریع در تکمیل فاز دو این پروژه خبر داد.
بازگشایی فاز دیگری از تقاطع پل باقر شهر و ایجاد مسیر انحرافی

به گزارش خبرگزاری مهر، علی توکلی با اشاره به پیشرفت ۸۲ درصدی پروژه احداث فاز دو پروژه تقاطع غیر همسطح باقرشهر (محدوده تقاطع بلوار علامه عسگری با جاده قدیم قم) گفت: به منظور تسریع در اجرا و تکمیل این پروژه طرح بازگشایی رمپ چپگرد در مسیر جنوب به شمال بزرگراه علامه عسگری اجرا شد.
ضمن اینکه به منظور ادامه عملیات عمرانی پروژه، یک مسیر انحرافی نیز به سمت باقر شهر ایجاد شده است.
به گفته او طول مسیر بازگشایی شده ۵۳۳ متر و عرض کل آن ۱۰.۲۰ متر است. همچنین طول تقریبی عرشه آن ۲۶۵ متر و عرض عبوری مسیر نیز ۸.۲۰ متر اعلام شده است.
شهردار منطقه در ادامه به اهداف اجرایی پروژه احداث فاز ۲ تقاطع غیر همسطح باقرشهر اشاره و تصریح کرد: با توجه به عبور جاده قدیم تهران_ قم از مرکز شهر باقرشهر، اجرای این پروژه ضمن بهبود وضعیت ترافیکی شهر باقرشهر، باعث افزایش ایمنی وسایل نقلیه عبوری از محور جاده قدیم قم که به عنوان شاه راه ارتباطی شهر تهران با شهرهای مرکز و جنوب کشور است، خواهد شد.
علاوه بر این حذف سه راه همسطح باقر شهر و چراغ های راهنمایی مربوط به آن، صرفه جویی در مصرف سوخت، جلوگیری از اتلاف وقت، تسهیل در ترافیک عبوری جاده قدیم تهران _ قم و جلوگیری از تداخل ترافیک مراجعان بهشت زهرا (س) در محل سه راه باقرشهر با مسیر تهران _ قم از دیگر اهداف اجرایی این پروژه هستند.
توکلی یادآور شد: فاز ۲ تقاطع غیر همسطح باقر شهر که توسط سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و با مشارکت شهرداری منطقه ۱۹ در حال انجام است، تاکنون ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش بینی می شود تا پایان امسال به اتمام برسد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید